X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.03.2023 р. № 646/ІПК/06-30-04-04-20

Головне управління ДПС у Житомирській області розглянуло звернення щодо права на включення до витрат у додатку МПЗ до декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за 2022 рік 20 відс. від сплаченої орендної плати, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) (далі – Кодекс), у межах повноважень повідомляє таке.

Згідно з умовами звернення, підприємство перебуває на спрощеній системі оподаткування третьої групи 3 відсотки з ПДВ. Здійснює діяльність з вирощування зернових культур (крiм рису), бобових культур i насiння олiйних культур.

Протягом 2021-2022 років укладено договори передачі органами влади в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності. Підприємство має 100 відс.

Частки сільськогосподарського виробництва.

Відповідно до п. 297 1.3 Кодексу для платників єдиного податку третьої групи (юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за податковий (звітний) рік, розрахована відповідно до підпункту 14.1.262 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, дорівнює або перевищує 75 відсотків, різниця між сумою загального мінімального податкового зобов'язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок обчислюється шляхом віднімання від загального мінімального податкового зобов'язання загальної суми сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок.

До суми сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок відносяться: єдиний податок; податок на прибуток підприємств (у разі переходу в податковому (звітному) році на спрощену систему оподаткування із загальної); податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з доходів (чистого оподаткованого доходу) від продажу (реалізації) власної сільськогосподарської продукції (у разі переходу в податковому (звітному) році на спрощену систему оподаткування із загальної); податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з доходів фізичних осіб, які перебувають з платником податку у трудових або цивільно-правових відносинах (крім доходів, сплачених за придбання товарів у фізичних осіб), з доходів за договорами оренди, суборенди, емфітевзису земельних ділянок сільськогосподарського призначення; земельний податок за земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, які використовуються такими платниками для здійснення підприємницької діяльності (у разі переходу в податковому (звітному) році на спрощену систему оподаткування із загальної); рентна плата за спеціальне використання води (у разі її сплати); 20 відсотків витрат на сплату орендної плати за віднесені до сільськогосподарських угідь земельні ділянки, орендодавцями яких є юридичні особи, та/або які перебувають у державній чи комунальній власності.

У сумі сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок не враховуються помилково та/або надміру сплачені у податковому (звітному) році суми податків, зборів, платежів.

 Враховуючи вищевикладене, у разі укладення договорів з селищною радою щодо оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, підприємство може включити до суми витрат у додатку МПЗ до декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за 2022 рік 20 відс. від суми сплачених податкових зобов’язань з орендної плати.

Разом з тим, відповідно до п. 66 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу при обчисленні різниці між сумою загального мінімального податкового зобов'язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок за 2022 рік до загальної суми сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок, визначених пп. 141.9.2, 141.9.3 п. 141.9 ст. 141, п. 177.15 ст. 177, п. 297 1.2, 297 1.3, 297 1.4, 297 1.5 ст. 297 1 Кодексу, включаються суми податків, зборів, платежів, сплачених у 2021 році в рахунок податкових зобов'язань з цих податків, зборів, платежів 2022 року.

Додатково повідомляємо, що відповідно п.528 та пп. 69.9 п. 69 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 розділу ІІ Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.