X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.03.2023 р. № 700/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення
Товариства щодо окремих питань, пов’язаних із застосуванням режиму звільнення від оподаткування ПДВ, встановленого пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), враховуючи зміни, що були внесені окремими постановами Кабінету Міністрів України до відповідного переліку товарів, та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу, повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство є вітчизняним виробником полімерних труб для водопостачання, газопостачання, свердловини та водовідведення. Крім цього, Товариство є офіційним представником та імпортером труб, фасонних частин до них, а також фітингів. Товариство у своїй господарській діяльності здійснює операції з придбання та реалізації фітингів, за кодом згідно з УКТ ЗЕД 3917 40 00 90, зокрема для комплектування та монтажу труб власного виробництва.

Інформуючи про зазначене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

1) чи застосовується режим звільнення від оподаткування ПДВ до операцій з постачання товарів (фітингів), код згідно з УКТ ЗЕД 3917 40 00 90?;

2) що є основною умовою для застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ при здійсненні операцій з постачання товарів (фітингів), код згідно з УКТ ЗЕД 3917 40 00 90?;

3) чи передбачене постановою Кабінету Міністрів України № 1340 від 29.11.2022 цільове використання товарів включених до відповідного переліку, зокрема товару (фітинг), код згідно з УКТ ЗЕД 3917 40 00 90?;

4) щодо можливості не застосовувати режим звільнення від оподаткування ПДВ при здійсненні операцій з постачання товарів (фітингів), код згідно з УКТ ЗЕД 3917 40 00 90;

5), 6) чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання товарів, (фітингів), код згідно з УКТ ЗЕД 3917 40 00 90, якщо таке постачання здійснюється для комплектації та монтажу труб власного виробництва?;

7), 8) які податкові наслідки не застосовування режиму звільнення від оподаткування ПДВ, встановленого пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, якщо підстави застосування такого режиму були?

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 розділу І Кодексу).

Правові основи оподаткування податком на додану вартість встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.

Відповідно до пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу (з урахуванням внесених змін) тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України, від оподаткування ПДВ звільняються операції з:

ввезення на митну територію України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України;

постачання на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.

У разі здійснення операцій, звільнених відповідно до пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, положення пункту 198.5 статті 198 розділу V Кодексу та положення статті 199 розділу V Кодексу не застосовуються щодо таких операцій.

Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита  затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224 зі змінами та доповненнями (далі -
Перелік № 224).

Враховуючи викладене та з урахуванням змін, внесених до Переліку № 224, опису питань і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє.

Щодо питань 1, 2, 3, 5, 6

Режим звільнення від оподаткування ПДВ, встановлений пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу для операцій з постачання на митній території України товарів, застосовується виключно до тих товарів, назви яких зазначені в Переліку № 224. Коди згідно з УКТ ЗЕД наводяться у Переліку № 224 довідково.

Якщо товари, які постачає Товариство, включені до Переліку № 224, та відповідають вимогам, що визначені як в пункті 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, так і Переліку № 224, то постачання таких товарів здійснюється із застосуванням режиму звільнення від оподаткування ПДВ, встановленого пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, починаючи з дати, з якої виникли підстави для застосування такого режиму.

Якщо товари не включені до Переліку № 224 або не відповідають назвам та вимогам, встановленим Переліком № 224, то операції з постачання таких товарів оподатковуються ПДВ за загальними правилами.

З питання класифікації товарів та встановлення відповідності товарів, зазначених у зверненні, назвам товарів, включених до Переліку № 224, ДПС рекомендує звернутися до Торгово-промислової палати України.

Щодо питань 4, 7, 8

Податкові пільги, визначені статтею 197 розділу V Кодексу та окремими пунктами підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, надаються не окремим платникам податків, а застосовуються при здійсненні операцій з постачання тих чи інших товарів чи надання тих чи інших послуг. Тому платники ПДВ не мають права ні відмовитися, ні зупинити використання режиму звільнення від оподаткування на один чи декілька звітних періодів, якщо дію пільги прямо не зупинено чи не обмежено відповідними нормами Кодексу.

Дане правило повною мірою застосовується і до пільги із оподаткування, яка передбачена пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу.

У випадку, якщо податкові накладні були складені постачальником із застосуванням ставки податку 20 відсотків за операціями з постачання товарів (отримання передплати за них), включених до Переліку № 224, в періоді дії режиму звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання таких товарів, такі податкові накладні вважаються такими, що складені з порушенням (не відповідають вимогам) пункту 71 підрозділу 2 розділу XX Кодексу.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).