X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.03.2023 р. № 714/ІПК/99-00-07-04-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення
ТОВ «    »………………………………… . про надання індивідуальної податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення, Підприємство у своїй діяльності застосовує  реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО), у зв’язку з чим просить надати роз’яснення з наступних питань:

1. Яким нормативно-правовим актом слід керуватися для визначення строку зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів);

2. Протягом якого строку платники зобов’язані забезпечити зберіганнящоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів).

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України від 06 липня 1995 року
 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).

Відповідно до ст. 7 та 8 Закону № 265 розроблено, зокрема, порядок реєстрації та застосування РРО, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) (далі – Порядок РРО), порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій (далі – Порядок КОРО), які затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 918/29048 (далі – Наказ № 547).

Пунктом 9 ст. 3 Закону № 265 визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані щоденно друкувати на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.

Крім того, правовою підставою щодо встановлення необхідності друку на РРО у кінці робочого дня (зміни) фіскальних звітних чеків у разі здійснення розрахункових операцій визначені п. 4 розділу ІІІ Порядку РРО.

Водночас, п. 6 глави 4 розділу ІІ Порядку КОРО встановлено, що суб’єкт господарювання має забезпечити збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 ст. 44 Кодексу.

Збереження суб’єктом господарювання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі здійснюється у будь-який зручний та не заборонений чинним законодавством спосіб.

При цьому спосіб збереження суб’єктом господарювання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі має забезпечити (у тому числі під час проведення перевірки) можливість візуального перегляду такого Z-звіту для підтвердження факту оприбуткування готівки та повноти обліку здійснених розрахункових операцій.

Пунктом 2.1 розділу ІІ Вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у РРО та модемів для передачі даних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 08.10.2012 № 1057, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.10.2012 за № 1743/22055 (далі – Вимоги
№ 1057), встановлено, що РРО з контрольною стрічкою в електронній формі (далі – КСЕФ) повинен мати носій КСЕФ, який є функціональною частиною РРО з КСЕФ, яка призначена для зберігання створених цим РРО пакетів даних.

Пакет даних РРО згідно з п. 1.2 розділу І Вимог № 1057 – це, зокрема, набір даних, що генеруються РРО в електронному вигляді.

Враховуючи зазначене, та як відповідь на питання один повідомляємо, що збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі та паперовій формі забезпечується суб’єктом господарювання із дотриманням вимог, визначених Вимогами № 1057 та в будь-який зручний та не заборонений чинним законодавством спосіб відповідно до Порядку КОРО, затвердженого Наказом № 547.

Щодо відповіді на питання два.

Зберігання фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у разі здійснення розрахункових операцій забезпечується суб’єктом господарювання у зручний для нього спосібвідповідно до п. 44.3 ст. 44 Кодексу протягом 1095 днів.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.