Державна податкова служба України розглянула запит Товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) про надання індивідуальної податкової консультації щодо включення поворотної фінансової допомоги до складу доходу платника єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відсотки та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство повідомило, що здійснює роздрібну торгівлю товарами у магазині та є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відсотки. Товариство у грудні 2020 року, перебуваючи на загальній системі оподаткування, уклало з Позичальником договір поворотної фінансової допомоги на 11 місяців (далі – Договір). На дату переходу Товариства на спрощену систему з особливостями оподаткування позика не була повернена, договір є простроченим.
У грудні 2022 року Позичальник частково погасив свою заборгованість перед Товариством по Договору.
Товариство, посилаючись на норми чинного законодавства, просить надати роз’яснення щодо необхідності включення до складу доходу платника єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відсотки суми поверненої фінансової допомоги, яка надавалась Позичальнику у період перебування Товариства на загальній системі оподаткування.
Відповідно до п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Кодексу поворотна фінансова допомога – сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.
Пунктом 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу встановлено, що тимчасово, з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розд. XIV Кодексу застосовуються з урахуванням особливостей визначених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу.
Відсоткова ставка єдиного податку для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу, встановлюється у розмірі 2 відсотків доходу, визначеного відповідно до ст. 292 Кодексу (п.п. 9.4 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу).
Доходом юридичної особи – платника єдиного податку є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу (п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу).
До складу доходу платників єдиного податку третьої групи не включаються, зокрема, суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів (п.п. 3 п. 292.11 ст. 292 Кодексу).
Отже, сума фінансової допомоги, що була надана юридичною особою, яка перебувала на загальній системі оподаткування та повернута суб’єкту господарювання у момент перебування на спрощеній системі з особливостями оподаткування, не включається до складу доходу такого платника.
Додатково повідомляємо, що відповідно до п. 528 та п.п. 69.9 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу тимчасово зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема, ст.ст. 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |