Державна податкова служба України розглянула звернення Господарства щодо підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2023 рік при наявності податкового боргу, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Господарство повідомило, що у 2022 році перебувало у статусі платника єдиного податку четвертої групи, а з 01.01.2023 перейшло на загальну систему оподаткування.
Станом на 01.01.2023 у Господарства обліковувався податковий борг.
Враховуючи викладене, Господарство просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо можливості підтвердити статус платника єдиного податку четвертої групи на 2023 рік за умови наявності податкового боргу станом на 1 січня 2023 року.
Юридичні особи можуть самостійно обрати спрощену систему оподаткування за умови дотримання вимог, встановлених главою 1 розділу XIV Кодексу.
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Кодексу визначено, що податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному Кодексом.
Згідно з підпунктом 291.5¹.3 пункту 291.5¹ статті 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи суб’єкти господарювання, які станом на 01 січня базового (звітного) року мають податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
Водночас, зазначена норма з урахуванням судової практики може бути застосована у разі набуття статусу платника єдиного податку, а не у випадку його підтвердження.
Враховуючи зазначене, у разі якщо суб’єкт господарювання у попередньому році перебував у статусі платника єдиного податку четвертої групи, наявність у нього станом на 1 січня базового (звітного) року не є підставою для відмови у підтвердженні статусу платника єдиного податку четвертої групи.
Додатково повідомляємо, що відповідно до пункту 528 та підпункту 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу тимчасово, зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |