Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення …………………………….(далі – Підприємець) …………………………… щодо надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до звернення Підприємець просить надати йому правову оцінку відсутності адреси господарської одиниці або невірного її зазначення у сформованому та виданому фіскальному чеку реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО), з урахуванням вимог Положення про форму та зміст розрахункових документів, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованим в Міністерстві юстиції
України 11.02.2016 за № 220/28350 (із змінами та доповненнями)
(далі –Положення № 13) (вказана невірна адреса господарської одиниці).
Водночас, фактичні обставини наведенні Підприємцем у зверненні не відповідають дійсності, зокрема, реєстратори розрахункових операцій не реєструвались та, відповідно до інформаційно-телекомунікаційної системи не використовуються, а також фактичні перевірки діяльності …………………. на момент підготовки відповіді не проводились.
Враховуючи викладене та з метою недопущення неоднозначного трактування спеціальних норм законодавства ДПС надає відповідь виходячи із його загальних положень.
Правові засади застосування РРО та програмних РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон
№ 265) та нормативно-правовими актами прийнятими на його виконання. Їх дія поширюється на усіх суб’єктів господарювання, господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
У відповідності до преамбули Закону № 265, встановлення норм щодо незастосування РРО/ПРРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.
За визначенням, наведеним у статті 2 Закону № 265, розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованим у встановленому порядку РРО або програмним РРО, чи заповнений вручну.
Зокрема, форму та зміст розрахункового документа визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 (далі – Положення № 13).
За визначенням, наведеним у пункті 2 розділу І Положення № 13, адреса господарської одиниці – адреса, яка зазначена в документі на право власності чи користування господарською одиницею.
У відповідності до пункту 1 розділу ІІ Положення № 13 фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі – фіскальний чек) – розрахунковийдокумент / електронний розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ), РРО/ПРРО при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1 наведений у додатку 1 до Положення № 13.
Згідно з пунктом 2 розділу ІІ Положення№ 13 фіскальний чек має містити такі обов’язкові реквізити, зокрема, адреса господарської одиниці – адреса, яка зазначена в документі на право власності чи користування господарською одиницею (назва населеного пункту, назва вулиці, номер будинку/офісу/ квартири) та повідомлена ДПС формою 20-ОПП (рядок 3).
Надаючи відповідь на поставлене у зверненні питання повідомляємо, що створення та видача фіскальних чеків, які не містять адреси та/або містять невірну адресу фактичного розташування господарської одиниці, буде призводити до визнання їх невідповідними розрахунковими документами.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |