X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.04.2023 р. № 847/ІПК/99-00-21-03-03-06

Державна податкова служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Підприємства щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства та повідомляє.

У своєму зверненні Підприємство зазначає, що є виробником тютюнових виробів в Україні та виробляє продукцію як для українських так і для зовнішніх ринків. Підприємство виготовило на замовлення товар (сигарети), які мали бути експортовані. Оскільки замовник-нерезидент відмовився приймати у Підприємства вироблені сигарети, Підприємство відобразило вироблені таким чином сигарети у складі своїх оборотних активів (готова продукція у статті «Запаси» баланси) станом на кінець місяця. Підприємство має можливість в рамках переробки, дотримуючись відповідних технологій, перетворити сигарети, від яких відмовився покупець, на тютюнову сировину з повною втратою ознак готового продукту (сигарет) для подальшого використання у виробництві нових сигарет.

Для тютюнової суміші що отримується у разі переробки готової продукції (сигарет) і буде використана в подальшому як сировина для виробництва інших підакцизних товарів (продукції) застосовується код товару, згідно з УКТ ЗЕД – 2403 19 90 00.

Підприємство просить надати роз’яснення щодо звільнення від оподаткування акцизним податком операцій у випадку, коли Підприємство має намір використати тютюнові вироби, від яких відмовився покупець-нерезидент, як сировину для виробництва інших підакцизних товарів (продукції) з урахуванням того, що тютюнова сировина відповідає технологічній карті виробництва з асортименту Підприємства для ринку України та/або ринків інших країн.

Підпунктом 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) визначено, що підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які Кодексом встановлено ставки акцизного податку.

Пунктом 215.3 ст. 215 Кодексу визначено перелік підакцизних товарів та ставки акцизного податку, за якими вони оподатковуються.

Відповідно до норм Кодексу, платниками акцизного податку є:

особа, постійне представництво, які виробляють підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини (п.п. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).

Відповідно до статті 213 Кодексу, об'єктами оподаткування є операції, зокрема, з:

реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції)           (п.п. 213.1.1  п. 213.1 ст. 213 Кодексу);

реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, своїм працівникам, а також здійснення внесків підакцизними товарами (продукцією) до статутного капіталу (п.п. 213.1.2     п. 213.1 ст. 213 Кодексу).

Операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України не підлягають оподаткуванню акцизним податком, відповідно до п. 213.2 ст. 213 Кодексу.

Відповідно до пункту 17 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, зокрема, на тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн "гомогенізований'' або "відновлений"; тютюнові екстракти та есенції (код УКТ ЗЕД 2403 (крім 2403 99 90 10 - тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням)) на період з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 встановлено ставку акцизного податку у розмірі 1969,51 гривень за 1 кілограм (нетто).

Згідно з п.п. 213.3.5 п. 213.3 ст. 213 Кодексу, операції з реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції) та бензолу (за кодом 2902 20 00 00 згідно з УКТ ЗЕД), звільняються від оподаткування акцизним податком.

Отже, операції з передачі в межах одного підприємства отриманої в результаті переробки сигарет тютюнової суміші (яка є підакцизним товаром (продукцією)), за умови її використання як сировини для виробництва підакцизних товарів (сигарет), звільняються від оподаткування акцизним податком.

Водночас акцизним податком оподатковуються операції з реалізації підакцизних товарів (продукції), для виробництва яких така тютюнова суміш використовувалась як сировина (крім випадків, передбачених Кодексом, зокрема, але не виключно, операцій з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України).

Пунктом 102.9 статті 102 та пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу, зупиняється перебіг строків, встановлених цим Кодексом для контролюючих органів, зокрема і статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Для надання більш повного та ґрунтовного роз’яснення Підприємство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.