X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.04.2023 р. № 874/ІПК/99-00-24-03-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення ТОВ … щодо підписання Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіті повідомляє, що відповідь надається з урахуванням норм, які діяли у 2022 році.

Платник податків у своєму зверненні просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань підписання Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, а саме:

У випадку делегування підпису керівника іншій уповноваженій особі товариства та з зазначенням у відповідних розділах Звіту фактичної посади, ініціалів імені і прізвища особи, якій делеговані відповідні повноваження,  чи  буде такий Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт вважатися за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, в розумінні п.п. 170.9.2 п. 170.9 ст. 170 Кодексу?;

У випадку делегування підпису бухгалтера іншій уповноваженій особі товариства та з зазначенням у відповідних розділах Звіту фактичної посади, ініціалів імені і прізвища особи, якій делеговані відповідні повноваження,  чи  буде такий Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт вважатися за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, в розумінні п.п. 170.9.2 п. 170.9 ст. 170 Кодексу?

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IVКодексу, відповідно до п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно з п. 170.9 ст. 170 Кодексу (п.п. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).

При цьому відповідно до п.п. 170.9.2 п. 170.9 ст. 170 Кодексу Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечуєформування та реалізує державну податкову і митну політику.

Форма Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядок його складання затверджено наказом Міністерства фінансів Українивід 28.09.2015 № 841 (далі – Порядок).

Дія порядку поширюється на осіб, що видали платнику податку – фізичній особі кошти на відрядження або під звіт для виконання окремих цивільно-правових дій від імені та за рахунок особи, що їх видала, та платниківподатків – фізичних осіб, які отримали такі кошти (п. 2 Порядку).

Згідно з п. 6 Порядку Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт складається платником податку (підзвітною особою), що отримав(ла) такі кошти на підприємствах всіх організаційно-правових форм або у самозайнятої особи.

Фізична особа, яка отримала такі кошти, заповнює всі графи Звіту, крім: «Звіт перевірено», «Залишок унесений (перевитрата видана) в сумі за касовим ордером», кореспонденції рахунків бухгалтерського обліку, розрахунку суми утриманого податку за несвоєчасно повернуті витрачені кошти на відрядження або під звіт, які заповнюються особою, яка надала такі кошти. Графу «Звіт затверджено» підписує керівник (податковий агент).

Отже, положеннями Порядку не передбачено делегування права підписання Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт у графі «керівник» на підставі довіреності, наказу, розпорядження.

Зауважуємо, що відповідно до п. 528 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема, статтями 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Крім того, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

Так, згідно з п.п. 69.9 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених зазначеним підпунктом Кодексу.

Згідно із п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.