X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.04.2023 р. № 877/ІПК/99-00-04-01-03-06

Державна податкова служба України на результатами розгляду звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (далі – Плата), керуючись п. 52.2 ст. 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

У зверненні Товариство поінформувало, що із набранням чинності Законом України від 16.12.2020 № 1089-ІХ «Про електронні комунікації» (далі – Закон) з 01.01.2022 втратив чинність Закон України від 01.06.2000 № 1770-ІІІ «Про радіочастотний ресурс». Водночас норми Кодексу у частині визначення платників Плати – загальних користувачів радіочастотним ресурсом, не приведено у відповідність із Законом, яким запроваджено термін «радіочастотний спектр». При цьому Товариство, згідно з чинними нормами Кодексу, декларувало податкові зобов’язання з Плати за звітні (податкові) періоди 2022 року.

Враховуючи викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання приналежності Товариства до платників Плати та виникнення у нього об’єкта оподаткування Платою, а також необхідності коригування задекларованих ним податкових зобов’язань з Плати за 2022 рік.

Платниками Плати є загальні користувачі радіочастотного ресурсу України, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі відповідних дозвільних документів.

Об’єктом оподаткування Платою є ширина смуги радіочастот, що визначається як частина смуги радіочастот загального користування у відповідному регіоні та зазначена у відповідному дозвільному документі.

При цьому ст. 2 Закону визначено такі терміни:

радіочастотний спектр (радіочастотний ресурс) – радіохвилі, частоти яких нижчі за 3000 ГГц, що придатні для передавання та/або приймання електромагнітної енергії радіообладнанням, випромінювальними пристроями, радіоелектронними засобами та випромінювальними пристроями спеціального призначення та якими можна користуватися на території України та за її межами відповідно до цього Закону, міжнародних договорів України, а також на виділених для України частотно-орбітальних позиціях (п. 102 частини першої ст. 2 Закону);

ширина смуги радіочастот – числова різниця між номіналами граничних радіочастот смуги радіочастот (п. 142 частини першої ст. 2 Закону), які підтверджують тотожність застосування термінів «радіочастотний спектр» та «радіочастотний ресурс», а також визначення об’єкта оподаткування Платою, у тому числі для цілей оподаткування Платою.

З огляду на викладене, Товариство є платником Плати, на підставі відповідного дозвільного документа, та має декларувати податкові зобов’язання з Плати у порядку визначеному ст. 254 Кодексу.

Водночас інформуємо, що п. 499 Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2023 рік, затвердженого постановою Верховної Ради України від 07 лютого 2023 року № 2910-IX, передбачено розроблення та подання до Верховної Ради України проєкту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України», якій станом на дату надання індивідуальної податкової консультації, знаходиться у стадії опрацювання відповідальними органами виконавчої влади.

Звертаємо увагу, що п. 102.9 ст. 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених Кодексом (у тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).