Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Плата), та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі − Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Товариство повідомило, що отримало спеціальний дозвіл на користування надрами, метою якого є геологічне вивчення піску в якості будівельної сировини, затвердження запасів ДКЗ України за промисловими категоріями.
Враховуючи вищевикладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання виникнення у нього за таких умов обов’язків платника Плати із складання податкової звітності з Плати.
Платником Плати для видобування корисних копалин є суб’єкти господарювання, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (далі – Дозвіл) в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об’єктах (ділянках) надр (п.п. 252.1.1 п. 252.1 ст. 252 Кодексу).
Об’єктом оподаткування Платою по кожній наданій у користування ділянці надр, що визначена у відповідному Дозволі, є обсяг товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, види якої встановлені кондиціями на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр (п. 252.3 ст. 252 Кодексу).
Таким чином на підставі отриманого Дозволу у Товариства виникає обов’язок із складання податкової декларації з рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 (далі – Декларація), зокрема додатку 1 до Декларації – розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Розрахунок).
При складанні Товариством Розрахунку у рядках 6.1.1 – 6.1.3 має зазначатися інформація щодо Дозволу, у рядку 6.1.6 проставляється позначка щодо виду користування ділянкою надр – геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислова розробка, та у разі виникнення у відповідному звітному (податковому) періоді об’єкта оподаткування Платою – обсягу товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), Товариство має обчислювати податкові зобов’язання з Плати у порядку, визначеному пп. 252.8-252.19 ст. 252 Кодексу.
Звертаємо увагу, що п. 102.9 ст. 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених Кодексом (у тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |