X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.04.2023 р. № 999/ІПК/99-00-09-04-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства з реалізації пального або спирту етилового та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України   (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні платник податків повідомив, що 16.07.2021 Товариством було подано Заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів.

В заяві було відмічено тип дії - «реєстрація платником акцизного податку» та «реєстрація акцизного (их) складу (складів)», вид діяльності відмічено «реалізація спирту етилового».

Згідно Витягу з реєстру платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового від 16.07.2021 Товариство є платником акцизного податку, відмітка «реалізація спирту етилового».

30.05.2022 Товариство отримало ліцензію на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі.

01.06.2022 Товариством було подано Заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів.

В заяві було відмічено тип дії - «реєстрація платником акцизного податку», вид діяльності відмічено «реалізація пального».

Згідно Квитанції № 2 від 01.06.2022, реєстраційний номер документа 9058823113 виявлено помилки: «Документ не прийнято до розгляду. Особа вже зареєстрована у Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового».

Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних запитань:

1. Чи необхідно Товариству реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального при наявності статусу платника акцизного податку з реалізації спирту етилового?

2. У випадку необхідності реестрації платником акцизного податку з реалізації пального при наявності статусу платника акцизного податку з реалізації спирту етилового, надати роз'яснення та послідовність дій для такої реєстрації.

 

Щодо зазначених питань.

 

Відповідно до п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу особи, які здійснюватимуть реалізацію пального або спирту етилового, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, постійних представництв, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 року № 408 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового» затверджено  Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – Порядок № 408).

Відповідно до п. 4 Порядку № 408 юридичні особи (зокрема юридичні особи, що ведуть облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи), постійні представництва та фізичні особи - підприємці, які здійснюватимуть реалізацію пального або спирту етилового, підлягають обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового.

Пунктом  7 Порядку № 408 серед підстав для відмови у реєстрації платником визначено, зокрема, такі підстави:

особа, яка подала заяву, включена до реєстру платників (п.п. 3 п. 7 Порядку № 408);

у заяві одночасно зазначено дві сфери діяльності – з реалізації пального та спирту етилового (п.п. 4 п. 7 Порядку № 408).

Враховуючи викладене вище, процедура реєстрації платником акцизного податку здійснюється відповідно до чинного Порядку № 408.

Інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).

_________________________________________________________________________________

Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.