Державна податкова служба України на звернення товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питання справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Товариство без додавання документів поінформувало, що на підставі договору куплі – продажу придбало нерухоме майно боржника по кредитному договору, відповідні відомості по реєстрації права власності внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі – Державний реєстр). Товариством було подані податкові декларації та задекларовані податкові зобов’язання з Податку.
Постановою суду за позивом боржника визнано недійсним договір куплі – продажу з моменту його вчинення та скасовано державну реєстрацію права власності Товариства на нерухоме майно.
Товариство просить надати роз’яснення щодо наявності підстав для подання уточнюючих декларацій на зменшення податкових зобов’язань з Податку з дати укладання договорів куплі – продажу нерухомого майна у зв’язку з визнанням судом таких договорів недійсними з моменту їх вчинення.
Порядок справляння Податку врегульовано статтею 266 розділу ХІІ Кодексу.
Відповідно до підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Кодексу платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни та/бо припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень шляхом внесення відповідних відомостей заявником для проведення реєстраційних дій до Державного реєстру (положення статтей 2,3,17 Закону України від 1 липня 2004 року № 1952-VI «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).
Тобто, обов’язок зі сплати Податку за об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості існуватиме до моменту їх виключення із Державного реєстру.
Стосовно можливості подання уточнюючих податкових декларацій з розрахунком зменшених річних сум податкових зобов’язань, то відповідно до статті 50 Кодексу платники податків мають право самостійно уточнювати свої узгоджені податкові зобов’язання шляхом подання уточнюючих розрахунків (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) до податкової декларації за формою, чинною на час подання такого розрахунку
Звертаємо увагу, що пунктом 102.9 статті 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених Кодексом (у тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |