X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.04.2023 р. № 1065/ІПК/99-00-04-01-04-06

Державна податкова служба України на звернення комунального підприємства (далі – Підприємство) щодо надання індивідуальної податкової консультації з питання застосування пільги зі сплати земельного податку, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Підприємство поінформувало, що утворено шляхом реорганізації комунального закладу ……. в ході проведення модернізації системи охорони здоров’я. Підприємство як правонаступник комунального закладу користується земельними ділянками на праві постійного користування (Державні акти на право користування від 04.12.2006 №№ 045468, 045471).

Підприємство включено до Реєстру неприбуткових установ та організацій з ознакою неприбутковості «0031 – бюджетні установи» та повідомляє, що додатково до коштів загального фонду бюджетів отримує власні надходження (кошті, отримані в установленому порядку як плата за надання медичних послуг, благодійні внески, кошти за лікарську діяльність лікаря-гомеопата тощо), які мають цільове спрямування відповідно до част. четвертої ст. 13 Бюджетного кодексу України.

Підприємство просить роз’яснити, чи є правомірним застосування пільги зі сплати земельного податку, передбаченої п.п. 282.1.4 п. 282.1 ст. 282 Кодексом.

Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб визначено ст. 282 Кодексу. Від сплати податку звільняються, зокрема заклади охорони здоров’я, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів (п.п. 282.1.4 п. 282.1 ст. 282 Кодексу).

Бюджетним кодексом України визначено, що до бюджетних установ належать організації, які створені у встановленому порядку органами державної влади та органами місцевого самоврядування, повністю утримуються за рахунок державного чи місцевого бюджетів. Бюджетні установи є неприбутковими (частина дванадцята ст. 2 Бюджетного кодексу України).

Разом з цим бюджетні установи додатково до коштів загального фонду бюджету отримують власні надходження (кошти, отримані в установленому порядку як плата за надання послуг, виконання робіт, гранти, дарунки та благодійні внески, а також кошти від реалізації в установленому порядку продукції чи майна та іншої діяльності), які включаються до спеціального фонду бюджету та мають цільове спрямування (частина четверта ст. 13 Бюджетного кодексу України).

Водночас обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами (п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).

Таким чином, звільнення, передбачене п.п. 282.1.4 п. 282.1 ст. 282 Кодексу, поширюється виключно на Підприємство, якщо у порядку, визначеному законодавством, оформило право власності/постійного користування на земельні ділянки та не має інших джерел фінансування, крім фінансування з державного та місцевого бюджетів та коштів, отриманих від Національної служби здоров’я України за надання медичних послуг за Програмою медичних гарантій.

Додатково повідомляємо, що умовами ст. 284 Кодексу визначено особливості оподаткування платою за землю, згідно з якими земельний податок сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території у разі надання платником земельного податку, який користується пільгою із земельного податку, в оренду земельних ділянок, окремих будівель, споруд або їх частин (п. 284.3 ст. 284 Кодексу).

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.