Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула звернення ... від ... №... щодо отримання індивідуальної податкової консультації, яке надіслане ГУ ДФС у Житомирській області, та надає індивідуальну податкову консультацію з порушених у ньому питань.
Щодо застосування штрафних санкцій та пені у разі несвоєчасної сплати податків відповідно до п.п. 38.9 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ
Згідно з п. 39 підрозділу XX Перехідних положень ПКУ, індивідуальна податкова консультація, надана контролюючим органом у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно), звільняє платника податків (податкового агента та/або його посадову особу) від відповідальності, включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеня), за діяння, що містять ознаки податкового правопорушення, вчинені до 31 грудня 2017 року (включно).
Відповідно до п. 176.2. ст. 176 особи, які згідно з ЇЖУ мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.
Враховуючи викладене на сьогодні відсутні підстави для звільнення від сплати штрафних санкцій та пені у разі несвоєчасної сплати податків відповідно до п.п. 38.9 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ.
Щодо визначення ознаки доходу при складанні Податкового розрахунку за формою № 1ДФ при виплаті доходів фізичним особам — підприємцям, які оподатковуються згідно з п.п. 38.9 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ
Згідно з п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 ПКУ самозайнята особа - платник податку, який є, зокрема, фізичною особою - підприємцем за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької діяльності.
Відповідно до п. 177.8 ст. 177 ПКУ під час нарахування/виплати фізичній особі - підприємцю - платнику інших податків і зборів доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання, який нараховує/виплачує такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності, якими є витяг або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР).
Порядок надання відомостей з ЄДР регулюється ст. 11 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (зі змінами) (далі - Закон № 755). Відомості, що містяться в ЄДР, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених Закон № 755, за їх надання стягується плата (п. 1 ст. 11 Закону № 755).
Додатково інформуємо, що першоджерелом відомостей щодо засновників юридичних осіб, реєстрації фізичних осіб фізичними особами -підприємцями є ЄДР, який ведеться відповідно до Закону № 755.
На офіційному веб-сайті розпорядника ЄДР Міністерства юстиції України за адресою: https://usr.minjust.gov.ua, можна здійснити онлайн-пошук відомостей у ЄДР, який дає змогу отримати базову інформацію про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування.
Водночас зазначаємо, що Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі - Порядок).
Відповідно до довідника ознак, наведеного у додатку до Порядку, дохід, виплачений самозайнятій особі (незалежно від обраної системи оподаткування), відображається у податковому розрахунку за формою № 1ДФ з ознакою доходу «157».
Враховуючи зазначене вище, податковий агент під час нарахування (виплати-)-доходїв-фізичним-оеобам—-підприємцям, які визначені в п.п. 38.9 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ, повинен відобразити такий дохід в податковому розрахунку за формою № 1ДФ під «157» ознакою доходу.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |