X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.05.2023 р. № 1176/ІПК/99-00-09-04-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю щодо відображення обсягів пального у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі - СЕА РПСЕ), та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство є платником на додану вартість та платником акцизного податку.

Основний вид господарської діяльності Товариства є оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом.

03.02.2023 Товариством був сплачений акцизний податок із ввезеного пального на митну територію України. Митна декларація на обсяги ввезеного пального подана і оформлена Товариством 05.02.2023. Станом на день подання звернення у СЕА РПСЕ відсутній обсяг палива згідно із Митною декларацією.

 

Товариство просить надати розяснення щодо наступних питань:

 

1. Чому не відображається обсяг пального у СЕА РПСЕ згідно із Митною декларацією, за який Товариство сплатило акцизний податок?

2. Як відобразити обсяг пального у СЕА РПСЕ згідно із Митною декларацією, за який Товариство сплатило акцизний податок?

 

Щодо зазначених питань

 

Відповідно до п. 232.1 ст. 232 Кодексу у СЕА РПСЕ в розрізі платників податку - розпорядників акцизних складів / акцизних складів пересувних та акцизних складів / акцизних складів пересувних за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та умовним кодом ведеться окремо облік обсягів пального або спирту етилового, що: оподатковуються акцизним податком, у тому числі окремо за кожною відмінною ставкою податку; оподатковуються на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу; не підлягають оподаткуванню; звільняються від оподаткування.

Обсяги ввезеного на митну територію України пального або спирту етилового обліковуються в СЕА РПСЕ в такій послідовності:

1) зараховуються автоматично на підставі оформлених належним чином митних декларацій у розрізі платників податку та умов оподаткування пального або спирту етилового за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;

2) розподіляються між акцизними складами пересувними, що використовуються під час такого ввезення, або акцизними складами, які є ліцензійними митними складами, на яких здійснюється митне оформлення, на підставі акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених платником податку - розпорядником таких акцизних складів пересувних/акцизних складів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 року № 408 затверджено «Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового» (далі - Порядок № 408).

Пунктом 6 Порядку № 408 визначено, що реєстрація платника акцизного податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочих дні до початку ввезення на митну територію України або до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів (далі - заява), форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2020 № 729.

Датою і часом подання заяви до контролюючого органу є дата і час, зазначені у квитанції про доставку заяви (перша квитанція).

Особа реєструється як платник акцизного податку не пізніше наступного робочого дня після надходження заяви з використанням засобів СЕА РПСЕ шляхом включення її до реєстру платників або такій особі надсилається повідомлення про необхідність подання нової заяви (п. 7 Порядку № 408).

Пунктом 18 Порядку № 408 визначено, що електронні рахунки відкриваються виключно на підставі відомостей, які ДПС після внесення осіб до реєстру платників протягом одного робочого дня надсилає Казначейству.

Казначейство протягом операційного дня, в який надійшли такі відомості, відкриває електронні рахунки.

Отже, якщо ввезення пального відбулося до реєстрації Товариства платником акцизного податку та відкриття електронного рахунку, обсяг пального за даними митними деклараціями не може бути автоматично зарахований до СЕА РПСЕ.

Для збільшення обсягу пального, на яке можна зареєструвати акцизні накладні/розрахунки коригування Товариству необхідно, відповідно до п.п. 232.4.2 п. 232.4 ст. 232 Кодексу, зареєструвати заявку на поповнення (коригування) залишку пального за умови наявності на обліковій картці сум коштів сплаченого акцизного податку, не менше ніж сума акцизного податку, розрахованого з обсягу пального у такій заявці.

Поряд з цим інформуємо, пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.