Головне управління ДПС у м. Києві розглянуло звернення
платника про надання індивідуальної податкової консультації щодо застосування норм податкового законодавства та керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні платник запитує:
Щодо питання 1.
Порядок надання та форма довідки, що підтверджує статус податкового резидента України, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.08.2022 N 248 " затвердження форми довідки-підтвердження та Порядку підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів", зі змінами та доповненнями, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.10.2022 за N 1195/38531 (далі - Наказ N 248).
Довідка-підтвердження статусу податкового резидента України (далі - Довідка) є необхідною для уникнення подвійного оподаткування. Довідка видається для підтвердження, що особа є (була) платником податків в Україні і є резидентом України у розумінні договору про уникнення подвійного оподаткування між Україною та відповідною країною.
Поняття "резидент", умови набуття платником податків статусу резидента України, а також період - податковий рік, визначено підпунктом 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - Кодексу).
Крім того, визначення, що податковим періодом є календарний рік, наведено у підпункті 34.1.1 п. 34.1 ст. 34 Кодексу.
Водночас відповідно до статті 3 Кодексу чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування, є частиною податкового законодавства України. Якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.
Слід зауважити, що одним із міжнародних договорів є двостороння Конвенцією між Урядом України і Урядом Республіки Казахстан про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи, яка ратифікована 15.11.96 згідно Закону України від N 508/96-ВР та є чинною з 14.04.97.
З урахуванням вищезазначеного, Довідка надається у порядку та спосіб, визначений Наказом N 248, та діє в межах календарного року, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року, з урахуванням норм Кодексу.
Можливості продовження строку дії довідки не передбачено. Тому довідка повинна надаватися резидентом у кожному звітному (податковому) році.
Тобто, довідка дійсна протягом року в якому вона видана оскільки підтверджує статус резидента у відповідному році.
Щодо питання 2.
Апостиль (франц. Apostille) - спеціальний штамп, який, проставляється на офіційних документах, які були складені на території України, яким відповідно до ст. 5 Гаазької конвенції 1961р. (далі – Конвенція), що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, засвідчуються справжність підпису, якість, в якій виступала особа, що підписала документ, і, у відповідному випадку, автентичність відбитка печатки або штампа, яким скріплений документ. Кожна держава - учасниця Конвенції призначає органи, яким надаються повноваження на проставлення апостиля. Вона сповіщає про це Міністерство закордонних справ Нідерландів у момент передачі на зберігання своєї ратифікаційної грамоти (ст. 6). Апостиль повинен відповідати зразку, що додається до Конвенції, і може бути складений офіційною мовою органу, який видає його.
Таким чином, дата проставлення апостилю не впливає на звітний період за який видана Довідка-підтвердження статусу податкового резидента України для юридичної особи.
Що стосується питання 3.
Приймаючи до уваги викладене на питання 1 та 2, довідка дійсна протягом року в якому вона видана.
Звертаємо увагу платника, що згідно з пунктом 52.2. ст. 52 Кодексу визначено, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Відповідно до пункту 102.9 статті 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених Кодексом (в тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |