Державна податкова служба України розглянула звернення фізичної особи – підприємця (далі – Підприємець) від (вх. ДПС № від , далі – звернення) про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
Відповідно до звернення, Підприємець має намір здійснювати діяльність у сфері послуг з використанням мережі Інтернет.
Підприємець просить надати роз’яснення щодо:
правових засад застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО), у разі проведення розрахунків з використанням платіжного сервісу WayForPay;
можливості приймання від іноземних громадян, які знаходяться за межами території України, оплати в гривні.
Щодо першого питання.
Згідно із частиною другою статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог підпункту 21.1.1 пункту 21.1 статті 21 Кодексу посадові та службові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами.
Підпунктом 14.1.172¹ пункту 14.1 статті 14 Кодексу визначено, що індивідуальна податкова консультація, це роз'яснення контролюючого органу, надане платнику податків щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, та зареєстроване в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій.
Згідно з пунктом 52.1 статті 52 Кодексу, за зверненням платників податків у паперовій або електронній формі контролюючий орган, визначений підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, надає їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, протягом 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.
Звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації у паперовій або електронній формі повинно містити, зокрема, зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації (наведення фактичних обставин).
Станом на дату надання відповіді, ТОВ «ВЕЙ ФОР ПЕЙ» (WayForPay, далі – Товариство) відсутнє в Реєстрі платіжної інфраструктури про виданні ліцензії на надання фінансових платіжних послуг (далі – ліцензія), розміщений на офіційному вебпорталі Національного банку України.
Також, відповідно до повідомлення, опублікованого на сайті Товариства, останнім припинено прийом платежів.
Враховуючи викладене та те, що у зверненні зазначено про проведення розрахунків з використанням платіжного сервісу WayForPay, перше питання не може мати практичного застосування.
Додатково наголошуємо, що всі доводи та аргументи, наведені у зверненні, зокрема, нормативно – правові акти Національного банку України, Міністерства економіки України та інших центральних органів виконавчої влади, в тому числі і їх роз’яснення, не впливають на обсяг прав та коло обов’язків, що супроводжують процеси здійснення розрахунків, в частині застосування РРО/ПРРО, формування та видачі або надсилання розрахункових документів споживачу.
Право на використання пільги щодо незастосування РРО/ПРРО, встановлене лише пунктом 14 статті 9 Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», є єдиною нормою, яка буде мати визначальне значення для формування можливого роз’яснення, в контексті звернення.
Щодо другого питання.
Правила обігу готівкових коштів в Україні встановлені Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 № 148.
Єдиною національною валютою для проведення розрахунків за товари, послуги (роботи) в Україні – є гривня.
Тобто, діючим законодавством передбачена можливість розрахунків на території України лише в гривні.
Враховуючи викладене та як відповідь на друге питання повідомляємо, що Підприємець може та повинен отримувати оплату за надані послуги виключно в національній валюті України – гривні.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |