Головне управління ДФС у Донецькій області щодо віднесення до об’єкту оподаткування єдиним податком четвертої групи площ сільськогосподарських угідь, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до пункту 292-1. 1 статті 292-1 Кодексу об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.
При цьому статтею 126 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-ІІІ зі змінами та доповненнями (далі - Земельний кодекс) визначено, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України від 01 липня 2004 року № 1952 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Згідно зі статтею 6 Закону України від 06 жовтня 1998 року № 161-XIV «Про оренду землі» право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону.
Використання земельних ділянок без належного оформлення прав, включаючи право оренди, є порушенням норм земельного законодавства (стаття 211 Земельного кодексу).
Отже, площі земельних ділянок щодо яких договори оренди укладені та зареєстровані у встановленому чинним законодавством порядку, включаються до об’єкта оподаткування єдиним податком четвертої групи.
Відповідно до пункту 38.8 статті 38 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» Кодексу з урахуванням змін та доповнень земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення та перебувають у власності або користуванні платників єдиного податку четвертої групи, не є об’єктом оподаткування єдиним податком у період з 14 квітня 2014 року по 31 грудня року, в якому завершено проведення антитерористичної операції.
Згідно з пунктом 38.1. статті 38 підрозділу 10 Кодексу - тимчасово окупована територія - територія окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, визначена відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями», на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та населених пунктів на лінії зіткнення, визначається Кабінетом Міністрів України.
Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та населених пунктів на лінії зіткнення, визначено розпорядженням КМУ від 07.11.2014 № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення».
Таким чином, якщо земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні платника єдиного податку четвертої групи, по яким договори оренди укладені та зареєстровані у встановленому чинним законодавством порядку та які не розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, то вони є об’єктом оподаткування єдиним податком відповідно до діючого податкового законодавства.
Згідно зі статтею 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |