Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення щодо ліцензування підакцизних товарів, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, ФОП планує продавати компоненти, з яких складається рідина для електронних сигарет (гліцерин, пропіленгліколь, ароматизатор та нікотин). «Нікобустер», який ФОП планує реалізовувати має код згідно з УКТ ЗЕД 2939 79 00 00, не належить до переліку підакцизних товарів відповідно до п.п. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.
Враховуючи зазначене Товариство запитує:
1. Чи потрібна ліцензія на продаж «нікобустеру», якщо його продавати як окремий компонент?
2. Чи правомірно буде здійснювати діяльність з продажу «нікобустеру» на спрощеній системі оподаткування – 2 група платників єдиного податку?
Щодо питання 1
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним визначено Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95–ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 481).
Законом № 481 визначено перелік видів діяльності, які здійснюються на підставі ліцензії, зокрема, виробництво і обіг тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах.
Оскільки, як зазначено у зверненні, товар не є тютюновим виробом, не є рідиною, що використовується в електронних сигаретах, то відповідно його продаж, як окремого товару, не підлягає ліцензуванню згідно із Законом № 481.
Звертаємо увагу, що з 1 січня 2023 року діє Закон України «Про Митний тариф України» від 19.10.2022 № 2697-ІХ. Для полегшення використання оновленої Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, Держмитнаслужба затвердила Перехідні таблиці від УКТ ЗЕД версії 2017 року до УКТ ЗЕД версії 2022 року, в яких приведені коди УКТ ЗЕД 2017 року, які змінилися в УКТ ЗЕД 2022 року, та коди, що застосовані в УКТ ЗЕД 2022 року повторно без змін.
Щодо питання 2
Відповідно до п. 291.2 ст. 291 Кодексу спрощена система оподаткування, обліку та звітності – особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1
ст. 297 Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розділу ХІV Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Перелік видів діяльності, які не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування, визначено п. 291.5 ст. 291 Кодексу.
Не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої (3 або 5 %) груп суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють, зокрема, виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин) (п.п. 3 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу).
Відповідно до п.п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 145 Кодексу підакцизні товари (продукція) - товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які цим Кодексом встановлено ставки акцизного податку.
Згідно з п. 215.1 ст. 215 Кодексу до підакцизних товарів належать, зокрема, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, рідини, що використовуються в електронних сигаретах. При цьому нікобустер не є підакцизним товаром.
Отже, п.п. 3 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу до переліку видів діяльності, що не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування (в т.ч. для другої групи платників єдиного податку) віднесено, зокрема, але не виключно, продаж підакцизних товарів, до яких нікобустер не відноситься.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |