Державна податкова служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Підприємства щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства та повідомляє.
У своєму зверненні Підприємство зазначає, що має ліцензію на виробництво тютюнових виробів та ліцензію на право оптової торгівлі тютюновими виробами.
Підприємство імпортує тютюнову сировину, що використовується для виробництва інших підакцизних товарів, які реалізуються на митній території України або на експорт. Операції з імпорту здійснюються із звільненням від оподаткування акцизним податком, відповідно до п.п. 213.3.6 п. 213.3 ст. 213 Кодексу.
Підприємство планує укладати угоди з нерезидентами щодо реалізації невикористаної у виробництві тютюнової сировини та, відповідно, здійснювати вивезення вказаної сировини за межі митної території України в митному режимі експорт.
Підприємство просить надати консультацію з такого питання:
Чи вважається цільовим використанням, відповідно до вимог п. п. 213.3.6 п. 213.3 ст. 213 Кодексу, вивезення за межі митної території України в митному режимі експорт раніше імпортованої із застосуванням пільги та невикористаної у виробництві тютюнової сировини?
Відповідно до п. п. 213.3.6 п. 213.3 ст. 213 Кодексу, до операцій з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування акцизним податком, належать, зокрема, операції з ввезення на митну територію України підакцизних товарів (продукції), що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), за умови подальшого виготовлення з такої сировини інших підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), які реалізуються на митній території України або на експорт, або вивезення за межі митної території України невикористаної у виробництві сировини, та пред'явлення контролюючому органу ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв або тютюнових виробів. Ця норма не поширюється на операції з ввезення пального.
Особа, на яку при здійсненні операцій з підакцизними товарами (продукцією), які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподаткування, покладається виконання умов щодо цільового використання підакцизних товарів (продукції) в разі порушення таких умов, буде являтись платником акцизного податку, відповідно до п. п. 212.1.8 п. 212.1 ст. 212 Кодексу.
Отже, операції з вивезення за межі митної території України невикористаної у виробництві тютюнової сировини у митному режимі експорт, яка раніше була імпортована, належить до операцій з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування акцизним податком, згідно з п. п. 213.3.6 п. 213.3 ст. 213 Кодексу, при пред'явлення контролюючому органу ліцензії на право виробництва тютюнових виробів. У разі порушень умов, щодо цільового використання підакцизних товарів, які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподаткування, суб’єкт господарювання буде являтись платником акцизного податку, відповідно до п. п. 212.1.8 п. 212.1 ст. 212 Кодексу.
Пунктом 102.9 статті 102 та пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу, зупиняється перебіг строків, встановлених цим Кодексом для контролюючих органів, зокрема і статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Для надання більш повного та ґрунтовного роз’яснення Підприємство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |