Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення ТОВ Фірма «» (далі – ТОВ) щодо періоду подачі Податкової декларації з податку на прибуток підприємств у 2022 році та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, ТОВ з 01.01.2022 по 30.09.2022 перебувало на загальній системі оподаткування та було платником ПДВ. Основний вид діяльності – надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. З 01.10.2022 було прийнято рішення про перехід на спрощену систему оподаткування 3 групи за ставкою 2 відсотки та подано заяву в електронному кабінеті. 04.10.2022 ТОВ набуло статусу платника єдиного податку 3 групи за ставкою 2 відсотки.
Річний дохід ТОВ за 2021 рік не перевищив 40 млн грн.
За результатами діяльності 2022 року ТОВ була подана Податкова декларація з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) за три квартали з позначкою три квартали та базовий звітний період квартал і фінансова звітність.
Контролюючі органи відхилили зазначену Декларацію, мотивуючи тим, що не вірно обрана форма звітності та зазначили, про необхідність здачі звітної Декларації за річний податковий (звітний) період 2022 рік.
ТОВ 03.04.2023 була подана звітна Декларації за річний податковий (звітний) період 2022 рік. За неподання або несвоєчасне подання у визначені терміни платником податків податкової звітності ТОВ передбачена фінансова відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій.
Платник просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання:
Яку форму декларації та за який базовий звітний період мало обрати ТОВ за результатами діяльності 2022 року, перебуваючи на загальній системі оподаткування з 01.01.2022 по 30.09.2022 три квартали чи рік?
Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями цього Кодексу.
Згідно п. 137.4 ст. 137 Кодексу податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 цієї статті, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком.
Отже, якщо платник податку на прибуток з 01.01.2022 по 02.10.2022 знаходився на загальній системі оподаткування, а з 03.10. 2022 року переходить на сплату єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки він зобов’язаний скласти та подати Декларацію за звітний (податковий) період –2022рік. У цій декларації будуть враховані наростаючим підсумком результати діяльності починаючи з 01 січня звітного року по дату переходу на єдиний податок та подати у складі такої Декларації фінансову звітність складену за результатами діяльності за цей період.
Відповідно до п. 528 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема, статтями 52 і 53 цього Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Згідно з п.п. 69.9 п. 69 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ Кодексу для платників податків та контролюючих органів тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, з урахуванням особливостей, встановлених цим підпунктом.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |