X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.05.2023 р. № 1286/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула зверненнящодо застосування до операцій з постачання окремих груп товарів нульової ставки податку на додану вартість з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 02 березня 2022 року № 178 "Деякі питання обкладення податком на додану вартість за нульовою ставкою у період воєнного стану" (далі – Постанова № 178)та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Як викладено у зверненні,Товариствомпротягом 2022 року було укладено договори з військовою частиною (далі – Установа) на постачання товарів, зокрема, конденсаторів, транзисторів й мікросхем до літаків та отримано повну оплату за рахунок бюджетних коштів. Згідно договору ціна за вказані товари включає податок на додану вартість. За фактом першої події Товариством були складені податкові накладні та зареєстровані в ЄРПН.

Інформуючи про зазначене, Товариствозвертається з питанням, чи повинне Товариство застосовувати нульову ставку податку на додану вартість до операцій з постачання вказаних у зверненні товарів?

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Статтею 5 розділу ІПКУ визначено, щопоняття, правила та положення,установленіПКУ та законами з питаньмитноїсправи, застосовуютьсявиключно для регулюваннявідносин, передбаченихстаттею 1 розділу ІПКУ.

Уразіякщопоняття, терміни, правила та положенняіншихактівсуперечатьпоняттям, термінам, правилам та положенням ПКУ, для регулюваннявідносиноподаткуваннязастосовуютьсяпоняття, терміни, правила та положення ПКУ.

Іншітерміни, щозастосовуються у ПКУ і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленомуіншими законами.

У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно допункту 20частини першої статті 106 Конституції України,Закону Українивід 12 травня 2015 року № 389-VІІІ "Про правовий режим воєнного стану"(далі – Закон № 389-VІІІ), Указом Президента України від 24 лютого 2022 року64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" (далі – Указ № 64/2022) на території України введено воєнний стан. Указ № 64/2022 затверджено ЗакономУкраїни від 24 лютого 2022 року № 2102-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про введеннявоєнного стану в Україні".

Пунктом 2 Указу № 64/2022 визначенозавданнявійськовомукомандуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуваннюоб’єднаних сил Збройних Сил України, командуваннямвидів, окремихродіввійськ (сил) Збройних Сил України, управліннямоперативнихкомандувань, командирам військовихз’єднань, частинЗбройних Сил України, Державноїприкордонноїслужби України, Державноїспеціальноїслужби транспорту, Державноїслужбиспеціальногозв’язку та захистуінформації України, Національноїгвардії України, СлужбибезпекиУкраїни, Службизовнішньоїрозвідки України, Управліннюдержавноїохорони України) разом ізМіністерствомвнутрішніх справ України, іншими органами виконавчоївлади, органами місцевогосамоврядуваннязапроваджувати та здійснюватипередбаченіЗаконом № 389-VІІІ заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захистубезпекинаселення та інтересівдержави.

Правовіосновиоподаткування ПДВ встановленорозділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Згідно з підпунктом"г"підпункту 195.1.2 пункту 195.1 статті 195 розділу V ПКУ за нульовою ставкою оподатковуються операції з постачаннятоварів для заправки (дозаправки) абозабезпечення наземного військового транспорту чиіншогоспеціального контингенту Збройних Сил України, щобере участь у миротворчихакціях за кордоном України, або в іншихвипадках, передбаченихзаконодавством.

З метою виконаннямобілізаційнихзавдань в умовахвоєнного стану, введеного Указом № 64/2022, та відповідно до підпункту"г"підпункту 195.1.2 пункту 195.1 статті 195 розділу V ПКУ Постановою № 178 визначенокатегоріїустанов, операції з постачанняякимтоварів для заправки (дозаправки) абозабезпечення транспорту для потреб забезпечення оборони України, захистубезпекинаселення та інтересівдержави, оподатковуються за нульовоюставкоюподатку на доданувартість.

Так, до таких установПостановою № 178 віднесеноЗбройніСили України, Національнугвардію України, Службу безпекиУкраїни, Службу зовнішньоїрозвідки України, Державнуприкордонну службу України, Міністерствовнутрішніх справ України, Державну службу Україні з надзвичайнихситуацій, Управліннядержавноїохорони України, Державну службу спеціальногозв’язку та захистуінформації України, іншіутворенівідповідно до законів України військовіформування, їхз’єднання, військовічастини, підрозділи, установи абоорганізації, щоутримуються за рахуноккоштів державного бюджету.

Постанова № 178 набрала чинності з дня їїопублікування і застосовується з 24 лютого 2022 року.

Враховуючивикладене, та виходячиізаналізу норм ПКУ та інших нормативно-правовихактів, зазначенихвище, ДПС повідомляє.

Нульова ставка податку на додану вартість, відповідно до підпункту "г" підпункту 195.1.2 пункту 195.1 статті 195 розділу V ПКУ та Постанови № 178 застосовується як до операцій з постачання пального (товар для заправки), так і до операцій з постачання будь-яких інших товарів, що використовуються для забезпечення транспорту (наприклад, інші паливно-мастильні матеріали, запасні частини для ремонту транспорту, акумуляторні батареї, комплектуючі, охолоджуючі рідини, інструменти та додаткове обладнання, визначені відповідними нормативними та технічними документами тощо), при умові, що такі операції з постачання здійснюються відповідно до Постанови № 178.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).