Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо сплати земельного податку (далі – Податок), та керуючись ст. 52 гл. 3 розд. ІІ Податкового кодексу України (далі − Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Компанія поінформувала, щомає у власності об’єкт нерухомого майна (нежитлові приміщення, далі – Об’єкт), що розташований на земельній ділянці, наданоїКомпаніїна праві постійного користування(далі – Ділянка). Згідноз розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19.07.2017 № 495-р «Про передачу нежитлових приміщень у м. Києві» частину нежитлових приміщень будинку переданодержавному підприємству «Енергоринок»(далі – Підприємство) із закріпленням їх за Підприємством на праві господарського віддання, проте підтверджуючих документів щодо оформлення Підприємствомвідповідних прав на нерухоме майно Компанією не надано. Також частину Об’єкта займають інші суб’єкти господарювання.
Компанія просить надати роз’яснення щодо порядкусправляння Податку за Ділянку (за всю площу Ділянки або пропорційно частці Об’єкта, щоналежить Компанії) та щодо виникненняподаткових зобов’язань із Податкуу Підприємства та суб’єктів господарювання, які займають частину Об’єкта.
Платниками Податку є власники земельних ділянок, землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування (п. 269.1 ст. 269 Кодексу).
Податкові зобов’язання із Податку обчислюються за даними, зокрема Державного земельного кадастру, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (п. 286.1 ст. 286 Кодексу).
Враховуючи те, що Компанія є власником Ділянки (державний акт на право постійного користування Ділянкою, виданий 31.08.2004), то у Компанії як власника – постійного землекористувача виникають податкові зобов’язання з Податку за всю площу Ділянки.
Оскільки Підприємство та інші суб’єкти господарювання користуються частинами Об’єкта без оформлення речових прав на них, то відповідно до ст. 120 Земельного кодексу України у таких суб’єктів відсутні підстави для набуття прав власності або користування частиною Ділянки та не вбачається підстав для виникнення податковихзобов’язань з Податку.
Відповідно до п. 102.9 ст. 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених Кодексом (в тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |