X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.06.2023 р. № 1350/ІПК/99-00-04-02-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення щодо практичного застосування норм податкового законодавства, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

         У своєму зверненні Підприємство повідомило, що ГУ ДПС у м. Києві проведено камеральну перевірку податкової декларації з ПДВ зачервень 2020 року,за результатами якої частину суми бюджетного відшкодування  у розмірі ……… грн.не підтверджено, іприйнято податкове повідомлення–рішення форми «В3», та частину у розмірі ……..грн.підтверджено.

Враховуючі вищевикладене, Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію  з таких питань:

1. В який строк контролюючий орган зобовязанийвнести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування (далі – Реєстр заяв)суму узгодженого органом ДПС бюджетного відшкодування та дату її узгодження, зважаючи на те, що задекларовану суму бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки було підтверджено частково?

2. Якого числа  контролюючий орган зобовязанийвнести до Реєстру заяв суму узгодженогоорганом ДПС бюджетного відшкодування та дату її узгодження за наведених у зверненні обставин?

3. В який строк контролюючий орган зобовязаний внести до Реєстру заяв дату та номер податкового повідомлення–рішення та суму бюджетного відшкодування за кожною заявою з урахуванням уточнюючого розрахунку (у разі їх подання), не узгоджену органом ДПС?

         Порядок визначення суми ПДВ, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунківвизначено статтею 200 Кодексу.

Відповідно до пункту 200.1 статті 200 Кодексу сума ПДВ, щопідлягаєсплаті (перерахуванню) до Державного бюджету Україниабо бюджетному відшкодуванню, визначається як різницяміж сумою податковогозобов’язаннязвітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При цьому пунктами 200.7 і 200.10 статті 200 Кодексу визначено, що платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняврішення про поверненнясуми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації з ПДВ.

Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до статті 200 Кодексу та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування в разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених пунктом 200.11 статті 200 Кодекса, – за результатами перевірки, зазначеної у такому пункті, щопроводятьсявідповідно до Кодекса.

Пунктом 76.3статті 76 Кодексу передбачено, що камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лишепротягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, – за днем їх фактичного подання.

Згідно з пунктом 86.2статті 86 Кодексу – за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

            Пунктом 86.7 статті 86 Кодексу встановлено, що у  разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки (крім документальної позапланової перевірки, проведеної у порядку, встановленому підпунктом 78.1.5 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу), вони мають право подати свої заперечення та додаткові документи і пояснення, зокрема, але не виключно, документи, що підтверджують відсутність вини, наявність помякшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до цього Кодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом 10 робочихднів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки).

Відповідно до підпункту «в» пункту 200.14 статті 200 Кодексу якщо за результатами камеральної або документальної перевірки, контролюючий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган у разіз’ясування за результатами проведення перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови в наданні бюджетного відшкодування.

Пунктом 86.8 статті 86 Кодекса вказано, що податкове повідомлення–рішення приймається в порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом п’ятнадцяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки, та надсилається (вручається) платникуподатків у порядку, визначеномустаттею 42 Кодексу.

         За наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та додаткових документів і пояснень, зокрема документів, що підтверджують відсутність вини, наявність помякшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до цього Кодексу, поданих у порядку, встановленому цією статтею, податкове повідомлення-рішення приймається в порядку та строки, визначені пунктом 86.7 цієї статті.

Щодо питань 1–3

         Відповідно до підпункту «г» пункту 200.12 статті 200 Кодексу зазначена у заяві сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою в Реєстрі заяв з дня, наступного за днем закінчення граничного строку, передбаченого Кодексом для надсилання (вручення) податкового повідомлення–рішення, в разі, якщо контролюючим органом не внесені до Реєстру заяв відомості про дату та номер податкового повідомлення–рішення.Інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму відображається в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування контролюючим органом на наступний робочий день після виникнення такого випадку.

         Отже, зазначена у заяві сума (підтверджена частина) бюджетного відшкодування вважається узгодженою та відображається у Реєстрі заяв на наступний день після вручення податкового повідомлення рішення, в якому вказано непідтверджена частина суми заявленого  бюджетного відшкодування.

              Слід зазначити, що на підставі пункту 528,підпункту 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу зупинено  перебіг строків, зокрема щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій.

              Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу.