X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.06.2023 р. № 1356/ІПК/26-15-04-02-08

Головне управління ДПС у м. Києві на звернення Товариства щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі − Податок), керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, зі змінами (далі − Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Товариство без додавання документів, підтверджуючих право власності на будівлі промисловості та віднесення їх до груп класифікатора будівель та споруд, поінформувало, що є власником виробничої будівлі, частину якої надає в оренду. Основним видом господарської діяльності платника Податку  є виробництво ювелірних і подібних виробів (код 32.12 КВЕД ДК 009:2010 секція С).

Товариство, посилаючись на підпункт «є» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу, просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо правомірності визначення податкових зобов’язань та ставки Податку на об’єкти промислової нерухомості.

Порядок нарахування та справляння Податку врегульовано нормами  статті 266 Кодексу, яким визначено, що платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Підпунктом «є» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу, з об’єктів оподаткування Податком виключені будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Класифікатора, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B-F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Слід зазначити, що ідентифікація будівель здійснюється за їх функціональним призначенням із застосуванням відповідної методики, затвердженої Класифікатором.

Оскільки наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 № 507, яким затверджено Класифікатор, органом, уповноваженим на ведення класифікатора визначено Державний науково-дослідний інститут автоматизованих систем у будівництві Мінрегіону, то з метою уникнення невірного оподаткування Податком вважаємо за доцільне запропонувати Товариству звернутись до органу, уповноваженому на ведення Класифікатора, за отриманням експертного висновку щодо приналежності об’єктів до певного класу будівель за Класифікатором.

Отже, враховуючи положення підпункту 266.2,2, пункту 266,2 статті 266 Кодексу, при здійсненні операцій з надання в оренду будівель промисловості, які перебувають у власності Товариства та належать до групи "Будівлі промислові та склади" (код 125) Класифікатора, виникають податкові зобов’язання з Податку.

Водночас, у суб’єкта господарювання, який надає в оренду частини (площі) будівлі промисловості, виникають податкові зобов’язання з Податку в частині таких площ.

Таким чином, за умови що приналежний Товариству об’єкт нерухомості класифікується у групі 125 «Будівлі промислові та склади» Класифікатора, Товариство матиме підстави для застосування до частини площ об’єктів нерухомості, що здаються ним в оренду, ставку Податку у розмірі 1 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати.

Звертаємо увагу, що пунктом 102.9 статті 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених Кодексом (у тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).