Державна податкова служба України на звернення Релігійної організації щодо надання індивідуальної податкової консультації з питання справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), керуючись статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Організація поінформувала, що має у власності об’єкт нежитлової нерухомості – кафе (далі – Об’єкт), що підтверджено витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, який використовується для задоволення релігійний потреб. Організація включена до Реєстру неприбуткових установ та організацій з ознакою неприбутковості: 0035 – «релігійна організація».
Організація, посилаючись на частину «и» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу, просить надати роз’яснення: чи є об’єктом оподаткування Податком зазначений Об’єкт та чи необхідно подавати податкову декларацію з Податку за нього.
Порядок справляння Податку врегульовано статтею 266 розділу ХІІ Кодексу, якою визначено що, платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості в тому числі їх частки.
Положеннями частини «и» підпункту 266.2 пункту 66.2 статті 266 Кодексу визначено, що не є об'єктом оподаткування Податком, зокрема, об'єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об'єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність.
Враховуючи викладене, у разі використання Організацією Об’єкту з метою отримання вигоди, в тому числі економічної, зазначений Об’єкт є об’єктом оподаткування Податком, за який справляється Податок та надається податкова звітність.
Звертаємо увагу, що пунктом 102.9 статті 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених Кодексом (у тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |