X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ХАРКIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.05.2017 р. № 152/ІПК/20-40-12-01-11

Запитання. Який код - код товару згідно УКТ ЗЕД або який код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, повинен поставити у відповідні колонки податкової накладної Оператор при здійсненні операції передачі Дилеру карт оплати послуг дротового зв’язку? Який код - код товару згідно УКТ ЗЕД або який код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, повинен поставити у відповідні колонки податкової накладної Дилер при здійсненні операції передачі (реалізації) карт оплати послуг дротового зв’язку контрагенту -Субдилеру?

Відповідь. Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», зокрема внесено зміни до п.п. «і» п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), згідно з якими при складанні податкової накладної запроваджено обов’язкове заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, а для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг. При цьому платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

Такі зміни набули чинності 1 січня 2017 року та стосуються усіх податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 01 січня 2017 року.

Тобто при здійсненні платниками податку, починаючи з 1 січня 2017 року операцій з постачання товарів у податковій накладній в обов’язковому порядку зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних і імпортних товарів - 10 знаків, для інших товарів - не менше 4 знаків). При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати).

Коди товарів згідно з УКТЗЕД затверджено Законом України від 19 вересня 2013 року №584-VII «Про Митний тариф України».

Відзначимо, що Державна фіскальна служба визначає умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку при складанні податкових накладних відповідно до ст. 201 ПКУ.

Довідник умовних кодів товарів розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України в рубриці Головна/Довідники, Реєстри, Переліки/Довідники/Довідник умовних кодів товарів (http://sfs.gov.ua/dovidniki—reestri—реге1іk/dovidniki-/288992.html).

Отже, при складанні податкової накладної за операціями з постачання товарів платник податку самостійно визначає відповідність таких товарів певному коду товарної класифікації згідно з УКТЗЕД.

При виникненні необхідності платник податку з питання визначення відповідності товарів певному коду товарної класифікації згідно з УКТЗЕД може звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково-дослідного інституту судових експертиз.

При відсутності коду товару в УКТЗЕД при складанні податкової накладної необхідно використовувати Довідник умовних кодів товарів, які відсутні в УКТЗЕД, розміщений на офіційному веб-порталі ДФС.