X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.06.2023 р. № 1391/ІПК/99-00-07-04-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення
(далі – Товариство) від (далі – звернення) про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, що надійшло з Головного управління ДПС у області листом від
№ (вх. ДПС № від), та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення, Товариство здійснює діяльність у сфері виробництва та торгівлі.

Враховуючи викладене, Товариство просить надати роз’яснення:

1. Щодо правових засад застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) у разі надання Товариством покупцю для оплати за товар рахунку-фактури та різних варіантів оплат, що будуть використовувати покупці.

2. Щодо поділу безготівкових надходжень на ті, що потребують застосування РРО/ПРРО та відокремлення розрахунків, які не потребують їх застосування.

Щодо питання 1.

Правові засади РРО/ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР
«Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.

Відповідно до преамбули Закону № 265, встановлення норм щодо незастосування РРО/ПРРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.

Зокрема, порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлено статтею 3 Закону № 265.

Тобто, у разі здійснення Товариством розрахункових операцій у розумінні
Закону № 265, застосування РРО/ПРРО є обов’язковим, у встановленому цим Законом порядку.

Поряд з цим, пунктом 2 статті 9 Закону № 265 встановлено пільгу, відповідно до якої, РРО/ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні банківських операцій.

Враховуючи викладене та, як відповідь на питання 1, повідомляємо.

Якщо Товариство надає покупцю для оплати за товар рахунок-фактуру, як основний документ продажу, який містить детальну інформацію необхідну для бухгалтерського обліку, що передбачає розрахунок за реквізитами поточного рахунку, то у такому випадку застосування РРО/ПРРО не є обов’язковим, оскільки оплата товарів буде відбуватися за допомогою банківської операції, незалежно від обраного покупцем способу оплати.

Щодо питання 2.

Для Товариства, на якого поширюється дія Закону № 265 в цілях застосування РРО/ПРРО, не має значення спосіб оплати обраний покупцем, а має значення лише спосіб, запропонований покупцю ним самим.

Ідентифікація джерела надходжень не має значення для визначення обов’язку щодо застосування РРО/ПРРО, а здійснення такої ідентифікації, що не пов’язана з обов’язком виконання вимог податкового та іншого пов’язаного з ним законодавства, в тому числі щодо застосування РРО/ПРРО, відноситься до компетенції банків.

Окрім того, наведений у зверненні спосіб проведення розрахунків за виробленні товари не передбачає необхідності здійснювати таку ідентифікацію ще й тому, що не потребує застосування РРО/ПРРО.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.