X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.06.2023 р. № 1422/ІПК/99-00-04-02-03-06

Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства
щодо податкового боргу на рахунку Товариства у системі електронного адміністрування(далі – СЕА) ПДВ, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

У своєму зверненні Товариством повідомлено про виникнення податкового боргу на його рахунку в СЕА ПДВ після подання ним у березні – квітні 2020 уточнюючих розрахунків податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі – уточнюючий розрахунок з ПДВ) за попередні звітні (податкові) періоди, які невизнано податковою звітністю.

Товариство звертається з проханням надати роз’яснення щодо наявності податкового боргу на рахунку Товариства у СЕА ПДВ та можливих шляхів виправлення такого боргу, враховуючи, що причиною його виникнення є уточнюючі розрахунки з ПДВ, які невизнано податковою звітністю.

Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Кодексу податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному Кодексом.

Пунктом 4 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі – Порядок № 569), визначено, що рахунок у СЕА ПДВ (далі – електронний рахунок) – це рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який перераховуються кошти відповідно до пункту 2001.4
статті 2001 Кодексу

Відповідно до пункту 22 Порядку № 569у разі недостатності коштів на електронному рахунку платника податку для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань:

1) платник податку у строки, встановлені Кодексом для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує на електронний рахунок необхідні кошти з поточного рахунка;

2) Казначейство перераховує кошти в межах їх залишку на такому рахунку. При цьому залишок узгоджених податкових зобов’язань платника податку, не сплачений до бюджету, обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі шляхом перерахування до бюджету коштів, що перераховуються на електронний рахунок.

Отже, суми залишку узгоджених податкових зобов’язань платника податку, не сплачені ним до бюджету, які обліковуються Казначейством на електронному рахунку до виконання в повному обсязі, не є податковим боргом або боргом платника податку.

Поряд з цим, згідно даних інформаційно-комунікаційних систем ДПС, суми узгоджених податкових зобов’язань, які визначені в поданихТовариством у березні – квітні 2020 уточнюючих розрахунках з ПДВ, обліковувалисьКазначейством на електронному рахунку Товариствадо виконання в повному обсязі, до моменту невизнання їх податковою звітністю.

Враховуючи норми статті 2001 Кодексу, ДПС забезпечено відповідне коригування даних електронного рахунку Товариства.

Що стосується строків встановлених статтею 52 Кодексу для розгляду звернень на отримання індивідуальних податкових консультацій, повідомляємо, що на підставі пункту 528, підпункту 69.9 пункту 69
підрозділу 10 розділу ХХ
«Перехідні положення» Кодексу для контролюючих органів зупинено перебіг строків, зокрема для надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно Товариством, якому надано таку консультацію.