X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.06.2023 р. № 1443/ІПК/99-00-21-02-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань подання Звіту про контрольовані іноземні компанії та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні платник податків повідомив, що практична необхідність отримання індивідуальної податкової консультації пов’язана із складанням та поданнямЗвіту про контрольовані іноземні компанії.

Враховуючи вищезазначене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:

  1. Які графи Звіту про контрольовані іноземні компаніїє обов’язковими та необов’язковими для заповнення?
  2. Яким чином технічно заповнити графи 25, 25.1-25.3, 26,31,32,33,34Звіту про контрольовані іноземні компанії?
  3. Які символи необхідно проставляти у наступних графах Звітупро контрольовані іноземні компанії: 25, 25.1-25.3, 26,31,32,33,34?
  4. Чи необхідно разом із Звітомпро контрольовані іноземні компанії надавати Додаток К, ТЦ та ЦП у випадку, коли скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії не підлягає включенню до загального оподатковуваного доходу, не є об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств контролюючої особипри наявності умов, визначених пунктом 392.4 статті 392 розділу I Кодексу?

 

Щодо питань 1-3.

Пунктом 392.5 статті 392 розділу I  Кодексу встановлені вимоги щодо складання та подання Звіту про контрольовані іноземні компанії. Зокрема, підпунктом 392.5.2 пункту 392.5 статті 392 розділу I Кодексу передбачено, що контролюючі особи зобов'язані подавати Звіт про контрольовані іноземні компанії до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та кваліфікованого електронного підпису.

До Звіту про контрольовані іноземні компанії в обов'язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії, що підтверджують розмір прибутку контрольованої іноземної компанії за звітний (податковий) рік. Якщо граничні строки підготовки фінансової звітності у відповідній іноземній юрисдикції спливають пізніше граничних строків подання річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств, такі копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії подаються разом із річною декларацією про майновий стан і доходи або податковою декларацією з податку на прибуток підприємств за наступний звітний (податковий) період.

Наказом Міністерства фінансів України від 25.08.2022 № 254 затверджено форму Звіту про контрольовані іноземні компанії, скорочену форму Звіту про контрольовані іноземні компанії та Порядку заповнення Звіту про контрольовані іноземні компанії, скороченої форми Звіту про контрольовані іноземні компанії і подання до контролюючого органу.

УЗвіті про контрольовані іноземні компанії і в Порядку заповнення Звіту про контрольовані іноземні компанії чітко прописані назви граф та порядок їх заповнення. Отже, графи Звіту про контрольовані іноземні компанії, в яких є показники для декларування підлягають заповненню. Графи 1-2, 4-9, 11-17, 21-26 та 35 - є обов’язковими для заповнення.

Графи 25.1.-25.3., 26Звіту про контрольовані іноземні компаніїмістять числове поле та заповнюються в гривнях без копійок.

Графи 25.1.-25.3. можуть буди як додатними так і відємними або дорівнювати нулю. Графа 26 може бути додатною або дорівнювати  нулю.

У графі 31 зазначається перелік операцій контрольованої іноземної компанії із нерезидентами, що зареєстровані у державах (на територіях), що включені до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 розділу І Кодексу, з повним переліком операцій (може містити українські літери і цифри), проведених з такими нерезидентами, повним найменуванням нерезидента (може містити літери як українські так і латинські, цифри та символи), назви держави (території) (може містити літери як українські так і латинські), коду країни (зазначається код країни, відповідно до Переліку кодів країн світу для статистичних цілей, затвердженого наказом Державної служби статистики України від 08 січня 2020 року № 32 - містить цифри (три цифри)), коду платника податку (може містити цифри та латинські літери). Інформація зазначається по кожній операції окремо. У разі наявності більше однієї операції, перелік операцій зазначається в наступних рядках таблиці у довільному порядку по кожній юридичній особі.

У графі 32 зазначається перелік операцій контрольованої іноземної компанії із нерезидентами - пов’язаними особами, з повним переліком операцій, повним найменуванням нерезидента, назви держави (території), коду країни та коду платника податку, заповнюється аналогічно графі 31. Інформація зазначається по кожній операції окремо. У разі наявності більше однієї операції, перелік операцій зазначається в наступних рядках таблиці у довільному порядку по кожній юридичній особі.

У графі 33 зазначається перелік операцій контрольованої іноземної компанії з нерезидентами, організаційно-правова форма яких включена до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту «г» підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 розділу І Кодексу, з повним переліком операцій, повним найменуванням нерезидента, назви держави (території), коду країни та коду платника податку, заповнюється аналогічно графі 31. Інформація зазначається по кожній операції окремо.У разі наявності більше однієї операції, перелік операцій зазначається в наступних рядках таблиці у довільному порядку по кожній юридичній особі.

У графі 34 зазначається:

- сума прибутку контрольованої іноземної компанії, отриманого від постійного представництва в Україні- графа містить числове поле, заповнюється у гривнях без копійок;

- найменування постійного представництва - заповнюється назва представництва згідно з реєстраційними документами;

- код платника податку- проставляється код платника податку згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України.

 У разі наявності протягом звітного періоду більше одного постійного представництва від якого отримано суму прибутку, суми таких прибутків зазначаються в наступних рядках таблиці у довільному порядку по кожному постійному представництву.

 

Щодо питання 4.

Згідно з підпунктом 392.4.3 пункту 392.4 статті 392 розділуI Кодексу у разі якщо прибуток контрольованої іноземної компанії звільняється від оподаткування відповідно до положень цього пункту, контролююча особа звільняється від обов'язку розраховувати скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії відповідно до положень підпункту 39 2.3.2 пункту 392.3 статті 392 розділуI Кодексу.

Умови, на підставі яких/якої оподаткований прибуток контрольованої іноземної компанії звільняється від оподаткування, платник податку - контролююча особа відображає у графі 28 Звіту про контрольовані іноземні компанії, у такому випадку у графах 25.1.-25.3. та 26 Звіту про контрольовані іноземні компанії проставляється нуль та відповідно не подаються додатки до Звіту К, ЦП та ТЦ. Також не підлягають заповненню рядки 31-33 Звіту про контрольовані іноземні компанії.

Підпунктом 392.4.4 пункту 392.4 статті 392 розділуI Кодексу передбачено, що контролююча особа має право добровільно відмовитися від звільнення від оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії відповідно до положень підпункту 392.4.1 або 392.4.2 пункту 392.4 статті 392 розділуI Кодексу та прийняти рішення про оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії шляхом подання відповідної заяви у довільній формі одночасно з поданням Звіту про контрольовані іноземні компанії.

Відповідно до пункту 528 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема, статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Згідно з підпунктом 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу для платників податків та контролюючих органів тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, з урахуванням особливостей, встановлених цим підпунктом. 

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу II Кодексу).