X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.06.2023 р. № 1526/ІПК/99-00-07-04-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення …….. (далі – Підприємство) від …….. № (вх. ДПС № від ) (далі – звернення) про надання індивідуальної податкової консультації на підставі статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

У зв’язку із складністю розуміння спеціального законодавства у сфері здійснення розрахункових операцій Підприємство звернулось до контролюючого органу із запитанням щодо наявності або відсутності обов’язку проводити розрахунки із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО/ПРРО) у періодіз 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року?

Практична необхідність отримання консультації з наведеного питання пов’язана з ініціюванням процедури припинення і проведенням перевірки контролюючого органу, у зв’язку з цим.

Також у своєму зверненні про надання податкової консультації Підприємство звертає увагу ДПС на норми пункту 61 підрозділу10 «Інші перехідні положення»розділу ХХ Кодексу, яким визначено, щоз 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють: реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я; реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння,та можливі пільги щодо застосування РРО/ПРРО у Підприємства в зв’язку з цим.

Вивчивши обставини викладені у зверненні, з урахуванням особливостей регулювання обов’язку щодо застосування РРО/ПРРО в період з 01 січня 2021 рокудо 01 січня2022 року ДПС інформує.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.

Закон № 265 є спеціальним законом, поширює свою дію на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Відповідно до преамбули цього Закону, встановлення норм щодо незастосування РРО/ПРРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.

Пунктом 1 статті 3 Закону № 265 визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Звертаємо увагу, що вимоги щодо незастосування РРО/ПРРО з 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року, на які посилається Підприємство у своєму зверненні,поширювали свою дію лише на платників єдиного податку другої – четвертої групфізичних осіб – підприємців.

Підприємство відповідно до організаційно-правової форми є юридичною особою, тому не моглавикористовувати пільгипередбаченідля фізичних осіб - підприємців.

Враховуючи викладене, повідомляємо, що при здійсненні розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг Підприємство було зобов’язане використовувати РРО/ПРРО у періоді з 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.