Державна податкова служба України на звернення Товаристства щодо орендної плати за землю (далі – Плата) та, керуючись ст. 52 гл. 3 розд. ІІ Податкового кодексу України (далі − Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Товариство поінформувало, що є орендарем земельних ділянок комунальної власності на підставі договорів оренди землі, укладених 21.06.2007 з органом місцевого самоврядування (далі – Договори, Ділянки) на 15 років.
Товариство, посилаючись на відсутність листів-повідомлень про прийняті органом місцевого самоврядування (далі – Рада) рішення щодо укладення Договорів на нові строки, запитує про наявність у нього обов’язку із внесення Плати за період з дати закінчення дії Договорів до поновлення цих Договорів або укладання нових Договорів.
Порядок укладення Договору на новий строк врегульовано ст. 33 Закону України «Про оренду землі», положеннями якої передбачено, що відмова, а також наявне зволікання в укладенні нового Договору можуть бути оскаржені в суді.
Платником Плати є орендар Ділянки. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (ст. 288 Кодексу).
Договірні відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України «Про оренду землі», а також Договором.
Офіційним визнанням і підтвердженням державою факту набуття, зміни або припинення відповідного права, у тому числі припинення права оренди земельної ділянки, є державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (п. 1 част. першої ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон)).
Таким чином, податкові зобов’язання з Плати за Ділянки виникають у Товариства до моменту державної реєстрації припинення права користування Ділянками відповідно до Закону.
При цьому Рада, яка є стороною Договорів, власником та орендодавцем Ділянок, відповідно до п. 288.1 ст. 288 Кодексу, повинна до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельних ділянок переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни (п. 288.1 ст. 288 Кодексу).
Звертаємо увагу, що п. 102.9 ст. 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених Кодексом (в тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |