X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.06.2023 р. № 1566/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення Навчального закладу,щодо особливостей складання податкової накладної та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

У своєму зверненні Навчальний заклад повідомив, що під час виробничого навчання і виробничої практики, учням закладів професійної (професійно-технічної) освіти нараховується 50 відсотків заробітної плати.

Враховуючи вищевикладене, у зв’язку зі складністю застосування норм Кодексу та відсутності чіткого розуміння формування податкових зобов’язань з ПДВ, Навчальний заклад просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання: щодо складання податкової накладноїта відображення в ній вищезазначених операцій.

Відповідно до статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» заробітна плата– це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Правовіосновиоподаткування ПДВ встановленорозділом V, підрозділами 2 та 10 розділу XX Кодексу.

Відповідно до підпунктів «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділуV Кодексу об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 Кодексу розташоване на митній території України.

Пунктами 201.1 і 201.10 статті 201 розділу V Кодексу визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Кодексом термін. Обов’язковими реквізитами, які повинні бути зазначені у податковій накладній, зокрема, є опис (номенклатура) товарів/послуг, їх кількість та обсяг.

Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли нарахунок у банку / небанківському надавачу платіжних послуг як попередня оплата (аванс) (пункт 201.7 статті 201 розділу V Кодексу).

Згідно з підпунктом 196.1.6 пункту 196.1 статті 196 розділу V Кодексу, до операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ відносяться виплати у грошовій формі заробітної плати (інших прирівняних до неї виплат), а також пенсій, стипендій, субсидій, дотацій за рахунок бюджетів або Пенсійного фонду України чи інших фондів загальнообов’язкового соціального страхування (крім тих, що надаються у майновій формі).

Враховуючи викладене, відповідно до норм Кодексу у податковій накладній відображаються операції з постачання товарів/послуг. При здійсненні виплатиу грошовій формі заробітної плати, податкова накладна не складається.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу II Кодексу).