X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАКАРПАТСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.05.2017 р. № 182/ІПК/Б/07-16-40-00-19

Щодо здійснення діяльності з вирощування тютюну, його сушіння та подальшої реалізації тютюново-ферментаційним заводам, платником єдиного податку на 3 групі оподаткування

Чи вважається діяльність з вирощування тютюну, його сушіння, з подальшою реалізацією тютюново-ферментаційним заводам - виробництвом підакцизного товару? Чи буде особа, яка здійснює вищевказану діяльність платником акцизного податку?

Пунктом 215.1 ст. 215 ПКУ передбачено, що тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну належить до підакцизних товарів.

На вказані види товарів п.п. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 ПКУ, встановлені ставки акцизного податку, зокрема, на тютюнову сировину, тютюнові відходи (код УКТ ЗЕД 2401) V розмірі 559,78 грн. за 1 кілограм (нетто),

Відповідно до Пояснення до УКТ ЗЕД, затвердженому наказом ДФС від 9 червня 2015 року № 401, до товарної позиції 2401 включається тютюнова сировина у вигляді цілих рослин чи листків у природному стані або у вигляді сушених чи ферментованих листків, цілих чи з відділеною середньою жилкою, обрізаних чи необрізаних, роздавлених чи розрубаних (включаючи шматочки визначеної форми, але не тютюн, готовий для куріння).

Також до цієї товарної позиції включаються тютюнові листи, купажовані, з відділеною середньою жилкою і зволожені (сбусовані) рідиною відповідного складу переважно для того, шоб перешкоджати пліснявінню і висиханню, а також для збереження аромату.

В Україні виробництво тютюнової сировини регламентовано ГОСТ 8073-77 «Табак-сырье неферментированное. Технические условия» та ГОСТ 8072-77 «Табак-сырье ферментированное. Технические условия».

Враховуючи зазначене, тютюнова сировина належить до підакцизних товарів (продукції).

Таким чином діяльність з виробництва неферментованої тютюнової сировини з листя тютюну, яка має відповідати ГОСТ 8073-77, відноситься до виробництва підакцизної продукції,

Відповідно до п.п. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 ПКУ особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території У країни є платником акцизного податку.

Чи потрібно особі, яка має намір здійснювати вищевказану діяльність реєструватися платником акцизного податку?

Відповідно до п.п. 212.3.2. п. 212.3 ст. 212 ПКУ суб’єкт господарювання підлягає обов’язковій реєстрації як платник акцизного податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців, не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому розпочато господарську діяльність.

Чи може платник єдиного податку третьої групи оподаткування здійснювати діяльність з вирощування тютюну та реалізації його у сухому вигляді тютюново-ферментаційним заводам?

З 01 січня 2017 року перелік операцій з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування, доповнено операцією (п.п. 213.3.13 п. 213 ст. 213 Кодексу) з реалізації тютюнової сировини тютюново-ферментаційним заводам особами, які виробляють тютюнову сировину на митній території України.

Згідно з частиною 3 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ суб’єкти господарювання (юридичні особи фізичні особи - підприємці), які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин) не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп.

Отже, відповідно до норм чинного законодавства, платник єдиного податку третьої групи оподаткування не може здійснювати діяльність з вирощування тютюну та реалізації його у сухому вигляді тютюново-ферментаційним заводам.