Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо практичного застосування норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні платник податків повідомляє, що має намір придбати корпоративні права іноземної юридичної особи, зареєстрованої на території Великобританії у формі партнерства з обмеженою відповідальністю. Планується, що частка буде становити 60 відсотків статутного капіталу вказаного партнерства і очевидно, що платник вважатиметься бенефіціаром (контролером) вказаної іноземної юридичної особи, в розумінні Кодексу – контролюючою особою.
На даний момент вказане партнерство має незначний дохід і після придбання частки та набуття статусу контролера за 2023 рік сукупний дохід товариства (іноземної контрольованої платником компанії) не буде перевищувати 250000 євро.
Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання:
Чи повинен платник включати скоригований прибуток своєї контрольованої іноземної компанії до загального оподатковуваного доходу і чи повинен платити податок на доходи фізичних осіб з прибутку контрольованої іноземної компанії, зареєстрованої у Великобританії, у разі якщо загальний сукупний дохід контрольованих іноземних компаній становитиме менше 2 мільйонів євро за звітний період?
Відповідно до п.п. 392.1.1 п. 392.1 ст. 392 розділу I Кодексу контрольованою іноземною компанією визнається будь-яка юридична особа, зареєстрована в іноземній державі або території, яка визнається такою, що знаходиться під контролем фізичної особи – резидента України або юридичної особи – резидента України відповідно до правил, визначених Кодексом.
Підпунктом 392.1.2. п. 39.21 ст. 392 розділу I Кодексу передбачено, що контролюючою особою є фізична особа або юридична особа – резиденти України, що є прямими або опосередкованими власниками (контролерами) контрольованої іноземної компанії, за умов, визначених зазначеним підпунктом.
Об’єктом оподаткування для податку на доходи фізичних осіб контролюючої особи є частина скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, пропорційна частці, якою володіє або яку контролює така фізична (юридична) особа на останній день відповідного звітного періоду, щодо якого розраховується скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії, що обчислюється відповідно до правил, визначених ст. 392 Кодексу. Зазначена частина прибутку контрольованої іноземної компанії включається до складу загального річного оподатковуваного доходу контролюючої особи в порядку, визначеному п. 170.13 ст. 170 Кодексу.
Скоригованим прибутком контрольованої іноземної компанії визнається прибуток контрольованої іноземної компанії до оподаткування відповідно до даних її неконсолідованої фінансової звітності, складеної за звітний календарний рік (якщо звітний рік не відповідає календарному року – за періоди, що закінчуються у відповідному календарному році) відповідно до стандартів бухгалтерського обліку, що застосовуються контрольованої іноземної компанії, та строків для підготовки такої звітності у відповідній іноземній юрисдикції.
Також, п. 392.4 ст. 392 Кодексу визначено умови, відповідно до яких скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії не підлягає включенню до загального оподатковуваного доходу та не є об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств контролюючої особи.
Так, відповідно до п.п. 392.4.2 п. 392.4 ст. 392 Кодексу незалежно від виконання умов, передбачених п.п. 392.4.1 п. 392.4 цієї статті, скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії не підлягає включенню до загального оподатковуваного доходу, не є об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств контролюючої особи у разі, якщо виконується будь-яка з умов встановлена п.п. 392.4.2 п. 392.4 ст. 392 Кодексу, зокрема, загальний сукупний дохід усіх контрольованих іноземних компаній однієї контролюючої особи із всіх джерел за даними фінансової звітності не перевищує
еквівалент 2 мільйони євро на кінець звітного періоду (п.п. 392.4.2.1 п.п. 392.4.2 п. 392.4 ст. 392 Кодексу).
Враховуючи зазначене, оскільки загальний сукупний дохід товариства (іноземної контрольованої Вами компанії) не буде перевищувати 250000 євро, як зазначено у зверненні, то скоригований прибуток такої компанії не підлягає включенню до загального оподатковуваного доходу контролюючої особи.
Зауважуємо, що відповідно до п. 528 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема, статтями 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Крім того, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.
Так, згідно з п.п. 69.9 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених зазначеним підпунктом Кодексу.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |