X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.07.2023 р. № 1719/ІПК/99-00-07-04-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення                            фізичної особи – підприємця …………………………. (далі – Підприємець)                від ………………….. ………………………………….. про надання індивідуальної податкової консультації та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.

Практична необхідність отримання податкової консультації полягає у складності визначення Підприємцем обов’язку застосування реєстратора розрахункових операцій або програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) при прийманні платежів на поточний рахунок у форматі IBAN під час реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Враховуючи викладене, Підприємець просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо правових засад застосування РРО/ПРРО у разі оплати покупцем коштів за товар виключно на поточний рахунок ФОП у форматі IBAN?

Правові засади застосування РРО/ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.

Відповідно до преамбули цього Закону, встановлення норм щодо незастосування РРО/ПРРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.

Зокрема, порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлено статтею 3 Закону № 265.

Тобто, у разі здійснення Підприємцем розрахункових операцій у розумінні Закону № 265, застосування РРО/ПРРО є обов’язковим, у встановленому цим Законом порядку.

Поряд з цим, пунктом 2 статті 9 Закону № 265 встановлено пільгу, відповідно до якої, РРО/ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні банківських операцій.

Враховуючи вищезазначене, як відповідь на питання повідомляємо, що якщо Підприємець при реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту для оплати надає покупцю реквізити свого поточного рахунку, то у такому випадку застосування РРО/ПРРО не є обов’язковим, оскільки розрахунок буде відбуватися за допомогою різновиду банківських операцій, незалежно від обраного покупцем способу оплати. 

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації.