Державна податкова служба України розглянула звернення фізичної особи – підприємця ……………….. (далі – Підприємець) від ……. (вх. ДПС № ………. від ………) про надання індивідуальної податкової консультації та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.
Практична необхідність отримання податкової консультації полягає у складності визначення Підприємцем обов’язку застосування реєстратора розрахункових операцій або програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) при прийманні платежів за послуги надані дистанційно через мережу Інтернет (інтернет-еквайринг).
Враховуючи викладене, Підприємець просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо правових засад застосування РРО/ПРРО при наданні послуг дистанційно через мережу Інтернет, якщо приймання оплати здійснюватиметься через інтернет-еквайринг, а кошти від еквайрингової установи переказуватимуться безпосередньо на поточний рахунок Підприємця?
Правові засади застосування РРО/ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.
Відповідно до преамбули цього Закону, встановлення норм щодо незастосування РРО/ПРРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.
Обов’язок застосування РРО/ПРРО залежить не від форми розрахунків та/або зареєстрованих видів господарської діяльності, а виникає виключно за наявності обставин, що супроводжують господарські операції суб’єкта господарювання, які чітко визначенні нормами прямої дії Кодексу та Закону №265, якими встановлено загальні правила реєстрації та здійснення розрахункових операцій.
Поряд з цим, пунктом 14 статті 9 Закону № 265 встановлено пільгу, відповідно до якої, РРО та/або програмні РРО не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги, у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.
Враховуючи вищезазначене, як відповідь на питання повідомляємо, що за умови проведення розрахунків за надані послуги виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів, застосування РРО не є обов’язковим.
При цьому, у Підприємця також відсутній обов’язок видавати або надсилати окремі чеки надавачам платіжних послуг.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |