Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо помилкової поклейки марок акцизного податку, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство є імпортером алкогольних напоїв, і як покупець алкогольної продукції, придбав та направив виробнику алкогольної продукції марки акцизного податку, на яких зазначена сума акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції відповідає сумі, визначеній з урахуванням міцності продукції, місткості тари та розміру ставок акцизного податку, діючих на момент виробництва марки. При проходженні митного контролю було виявлено, що виробником товару на алкогольну продукцію 37,5% міцності, здійснено поклейку марок акцизного податку 38% міцності.
Товариство визначило такий порядок дій: зняти неправильні марки акцизного податку, повернути ці марки контролюючому органу як пошкоджені, отримані нові марки акцизного податку, здійснити тимчасове вивезення марок акцизного податку, та після повернення на митну територію України здійснити поклейку таких на вищевказану продукцію.
Товариство просить надати роз’яснення з наступних питань:
1. Чи вказаний вище алгоритм дій є коректним та таким, що відповідає вимогам податкового законодавства?
2. Якщо запропонований порядок містить будь-які неточності або потребує вчинення будь-яких інших організайно-правових дій, просимо зазначити ці дії, як такі, що є обов’язковими до виконання.
Щодо зазначених питань
Відповідно до пункту 20 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженого постановою КМУ від 27 грудня 2010 р. № 1251 (далі – Положення № 1251) для алкогольних напоїв імпортного виробництва використовуються марки із зазначенням суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака, яка відповідає сумі, визначеній з урахуванням міцності продукції, місткості тари та розміру ставок акцизного податку, діючих на момент виробництва марки.
Вважаються такими, що немарковані, зокрема, алкогольні напої, у випадках, визначених п. 226.9 ст. 226 Кодексу.
Згідно із п. 226.9. ст. 229 Кодексу вважаються такими, що немарковані: алкогольні напої іноземного виробництва з марками акцизного податку, на яких зазначена сума акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням міцності продукції, місткості тари та розміру ставок акцизного податку, діючих на момент виробництва марки.
Відповідно до п. 25 Положення № 1251 марки, не використані для маркування товарів у зв’язку з пошкодженням, приймаються від покупців марок для утилізації з відшкодуванням фактично сплачених сум податку відповідно до цього Положення. Плата за марки поверненню не підлягає.
Сплачена сума акцизного податку відшкодовується покупцям марок або за їх бажанням зараховується в рахунок майбутніх платежів.
Пошкоджені марки наклеюються на окремому аркуші паперу формату А3 (290 х 420 міліметрів) у такій спосіб, щоб чітко було видно центральну частину марки, окремі частини розірваних марок повинні бути з’єднані, а загальна частина кожної поверненої імпортером (замовником, виробником) марки повинна становити не менш як 60 відсотків початкового розміру (п. 26 Положення № 1251).
Згідно із п. 27 Положення № 1251 покупець марок подає засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» реєстр пошкоджених марок, зазначаючи їх серію та номер.
Оформлені належним чином пошкоджені марки повертаються їх продавцю разом із заявою платника про повернення сплаченої суми акцизного податку або про зарахування її в рахунок майбутніх платежів.
При цьому плата за марки поверненню не підлягає.
Відповідно до п. 30. Положення № 1251 у разі неввезення готової маркованої продукції з об’єктивних причин або неможливості повернення пошкоджених марок імпортер видає продавцю марок документ Торгово-промислової палати або іншого органу (за процедурою, визначеною країною нерезидента) про підтвердження такого факту з обов’язковим зазначенням кількості використаних та/або пошкоджених марок, який легалізується в установленому порядку. Вартість марок та акцизний податок в такому разі не відшкодовуються.
Документ вноситься представником територіального органу ДПС до електронної бази марок.
Отже, враховуючи зазначене, для вирішення питань в даній ситуації, Товариству необхідно виконати вимоги Положення № 1251, і здійснити визначені Положенням № 1251 дії, як такі, що є обов’язковими.
Поряд з цим інформуємо, пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
р
Департаменту
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |