X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.07.2023 р. № 1784/ІПК/99-00-09-04-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо місць зберігання тютюнових виробів, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Як зазначено у зверненні, основним видом діяльності Товариства є оптова/роздрібна торгівля тютюновими виробами. Для провадження такої господарської діяльності у Товариства наявні відповідні оптові/роздрібні ліцензії. Для зберігання підакцизних товарів в установленому порядку Товариство отримує відповідні довідки, а місця зберігання таких товарів внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання (далі – Єдиний реєстр).

 

Товариство запитує:

 

  1. Якщо Товариством було повністю та належним чином виконано вимоги п.п. 2.2 та п.п. 2.3. п. 2 Порядку ведення Єдиного реєстру, затвердженого наказом ДПА від 28.05.2002 № 251 (далі – Порядок), а саме надіслано відповідну заяву з додатками ДПС України та протягом або після спливу семи календарних днів не одержано Довідку про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру, чи вважається відповідне місце зберігання тютюнових виробів включеним до Єдиного реєстру?
  2. Якщо Товариством було повністю та належним чином виконано вимоги п.п. 2.2 та п.п. 2.3 п. 2 Порядку, а саме надіслано відповідну заяву з додатками ДПС України та протягом або після спливу семи календарних днів не було одержано довідку про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру, чи може вказане місце використовуватись Товариством для зберігання тютюнових виробів?
  3. Якщо ДПС України не було виконано вимоги п.п. 2.2 та п.п. 2.3 п. 2 Порядку, а саме не була видана Довідка про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру Департаментом або його регіональним управлінням, до якого була подана заява про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру, уповноваженому представнику заявника (керівнику чи іншій особі за довіреністю) або надіслана рекомендованим листом на адресу заявника протягом семи календарних днів, чи вважається відповідне місце зберігання тютюнових виробів включеним до Єдиного реєстру?

 

Щодо зазначених питань

 

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним визначено Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями ( далі Закон № 481).

Відповідно до ст. 1 Закону № 481:

місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання;

Єдиний реєстр - перелік місць зберігання, який ведеться податковими органами і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.

Відповідно до статті 15 Закону № 481 та Порядку, внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) з обов’язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, реєстраційного номера облікової картки платника податків.

До заяви додаються копія виданої заявнику ліцензії на відповідний вид діяльності, засвідчена нотаріально або посадовою особою органу ліцензування, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням.

Довідка про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру видається суб’єкту господарювання (у тому числі іноземному суб’єкту господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) протягом семи календарних днів від дня подання заяви.

Не внесене до Єдиного реєстру місце зберігання тютюнових виробів не може використовуватись Товариством для зберігання тютюнових виробів.

Відповідно до п.п. 69.9 п. 69 Кодексу на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України» «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року 2102-IX, для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 165 «Про зупинення строків надання адміністративних послуг та видачі документів дозвільного характеру» відповідно до статті 64 Конституції України, статей 12¹, 20 Закону України від 12 травня 2015року № 389-VIII «Про правовий режим воєнного стану», зупинено строки надання, крім строків надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації актів цивільного стану, суб’єктами (особами), що провадять діяльність під час воєнного стану, адміністративних послуг суб’єктами їх надання та строки видачі дозвільними органами документів дозвільного характеру на час воєнного стану в Україні (крім надання адміністративних послуг у сфері будівництва, визначених Законом України від 17 лютого 2011 року № 3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності»).

Зупинені строки поновлюються у місячний строк після припинення чи скасування воєнного стану на відповідній території України.

Статтями 6 та 19 Конституції України передбачено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діють у межах повноважень та спосіб, визначені Конституцією та законами України.

Статтею 15 Закону № 481 визначено, що зберігання, зокрема тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого субєкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Враховуючи зазначене, рішення за результатами розгляду заяви Товариства про внесення місця зберігання тютюнових виробів до Єдиного реєстру, було прийняте ДПС у терміни, відповідно до вимог чинного законодавства.

Звертаємо увагу, що відповідно до частини першої ст. 17 Закону № 481 за порушення норм цього Закону, зокрема, щодо зберігання тютюнових виробів, посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Згідно із частиною другою ст. 17 Закону № 481 до суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, зокрема, тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень.

Поряд з цим інформуємо, пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.