Головне управління ДПС у Львівській області за результатами розгляду звернення Товариства, щодо наявності чи відсутності обов’язку у суб’єкта господарювання, який здійснює роздрібну торгівлю тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, подавати декларації акцизного податку та відповідно до положень статті 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 – VI, із змінами та доповненнями (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні платник податків повідомив, що здійснює роздрібну торгівлю тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, на підставі отриманих ліцензій на даний вид діяльності у різних областях України.
Враховуючи вищевикладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо наявності чи відсутності обов’язку у суб’єкта господарювання, який здійснює роздрібну торгівлю тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, подавати щомісяця декларації акцизного податку.
Щодо зазначеного питання.
Згідно з підпунктом 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об'єктах громадського харчування.
Відповідно до пункту 212.1 статті 212 Кодексу платниками акцизного податку є, зокрема:
особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів (крім тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах) (підпункт 212.1.11 пункту 212.1 статті 212 Кодексу);
особа - виробник та/або імпортер тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, яка здійснює їх реалізацію для цілей оподаткування акцизним податком з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за ставкою, визначеною підпунктом 215.3.10 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу (підпункт 212.1.17 пункт 212.1 статті 212 Kодексу).
Відповідно до пункту 40 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, до 01 січня 2023 року, сплата акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну та рідин, що використовуються в електронних сигаретах), вироблених до 01 квітня 2022 року, в тому числі іноземними виробниками, та не реалізованих кінцевим споживачам до 01 квітня 2022 року, здійснюється у порядку та на умовах, що діяли до 01 квітня 2022 року.
Отже, на сьогодні суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які не здійснюють реалізацію пива, алкогольних напоїв, а здійснюють реалізацію тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, не є платниками акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Відповідно до пункту 223.2 статті 223 Кодексу обов`язок подавати декларацію акцизного податку покладено виключно на платників акцизного податку.
Враховуючи, що суб`єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію виключно тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, у розумінні підпункту 212.1.11 пункту 212.1 статті 212 Кодексу не є платниками акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, то обов`язок подавати декларацію акцизного податку у таких суб`єктів відсутній.
Додатково інформуємо, що пунктом 52 прим. 8 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Крім того, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.
Так, згідно з підпункту 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених зазначеним підпунктом Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункту 52.2 статті 52 глави 3 розділу II Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |