Головне управління ДФС у Київській області розглянувши Ваш запит на виконання вимог статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію.
ТОВ «А», в особі директора, що діє на підставі Статуту, керуючись п.п.14.1.172, п.52.1, 52.3 Податкового кодексу України, просить надати письмову податкову консультацію з питань норм застосування законодавства в сфері РРО:
1. У випадку виїзної торгівлі чи є можливість зареєструвати РРО безпосередньо на транспортний засіб та здійснювати виїзну торгівлю із застосуванням даного РРО на всій території України;
2. У випадку виїзної торгівлі та відсутності мережі Інтернет, яким чином здійснювати розрахунки із застосуванням РРО;
3. У випадку виїзної торгівлі, яким чином здійснювати інкасацію виручки в разі відсутності поблизу банківської установи, та оприбутковувати готівку в касу, якщо працівник не має можливості до закінчення робочого дня здати виручку в касу підприємства та в банківську установу.
1. Відповідно до вимог п.4 Розділу II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 р. № 547, із змінами та доповненнями, (далі Порядок реєстрації РРО) для реєстрації РРО суб’єкт господарювання серед іншого подає до контролюючого органу копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО. Пунктом З Розділу І Порядку реєстрації РРО визначено, що господарська одиниця -стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.
Таким чином, підприємства, що здійснюють виїзну торгівлю на території України із застосуванням РРО, мають можливість зареєструвати його безпосередньо на транспортний засіб.
2. Блокування проведення розрахункових операцій відбувається у разі виникнення технічної несправності модема, який до нього приєднаний, за винятком несправності каналу передачі інформації (тільки для РРО з контрольною стрічкою в електронній формі) та неможливості передачі контрольно-звітної інформації до сервера обробки інформації протягом 72 годин.
Згідно з п. 9 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій РРО для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 р. № 199, блокування виконання функцій реєстратора знімається після усунення причини його виникнення.
Таким чином, якщо після виконання "г"-звіту протягом 72 годин сервером не отримано контрольно-звітної інформації від РРО, він блокується, разом з тим, одразу після відновлення зв'язку РРО автоматично передасть накопичену інформацію до сервера і буде розблокований.
Обов'язковим подання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків РРО до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку за технологією Національного банку України передбачено п. 7 ст. З Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Щодо моделей портативних РРО, які можуть бути використані Вами при отриманні оплати за реалізовані товари, пропонуємо звернутись до будь-якого регіонального центру сервісного обслуговування РРО для з’ясування питань їх роботи з Інтернетом та акумуляторного живлення, а також сфери застосування.
3. Підпунктом 5.1 пункту 5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Наказом Нацбанку України від 15.12.2004 р. № 637, із змінами та доповненнями, (далі Положення) визначено строки здавання готівкової виручки (готівки) для її зарахування на рахунки в банках для підприємств, що розташовані в населених пунктах, де немає банків, - не рідше ніж один раз на п’ять робочих днів.
Отже, у разі відсутності в населеному пункті за місцем здійснення виїзної торгівлі банківських установ, Положенням передбачено здавання готівкової виручки до установи банку протягом п’яти робочих днів.
Згідно пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |