Державна податкова служба України на звернення Нерезидента щодо подання та заповненняНерезидентомПодаткової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
Відповідно до інформації, наведеної у зверненні та згідно з даними інформаційних систем контролюючих органів ДПС Нерезидент включений до Реєстру платників податків-нерезидентів з ознакою платник податку на прибуток, як нерезидент, який здійснює господарську діяльність через постійне представництво (далі – Представництво).
У Нерезидента виникли складності з поданням та заповненням Декларації за податкові періоди 2021 року та І кварталу 2022 року зурахуванням відображення її показників в інформаційно-комунікаційній системі ДПС.
У зв’язку з чим,платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо заповнення полів 7.1 «Повне найменування постійного представництва/відокремленого підрозділу, через який нерезидент здійснює діяльність в Україні» та 10 «Особливі відмітки»заголовної частини Декларації з урахуванням можливостей програмного забезпечення ДПС.
Починаючи з 01.01.2021 згідно зп.п. 133.2.2 п. 133.2 ст. 133 Кодексу, платниками податку на прибуток є нерезиденти, які здійснюють господарську діяльність на території України через постійне представництво та/або отримують доходи із джерелом походження з України, та інші нерезиденти, на яких покладено обов’язок сплачувати податок у порядку, встановленому розд. III Кодексу.
Нерезидент, який поставлений на облік в якості платника податку на прибуток підприємств за місцезнаходженням свого постійного представництва є правонаступником щодо всіх податкових активів і зобов’язань такого постійного представництва, в тому числі тих, які виникли в податкових періодах у яких на обліку в якості платника податку перебувало постійне представництво.
Такий нерезидент з моменту постановки на облік в якості платника податку на прибуток підприємств за місцезнаходженням свого постійного представництва несе відповідальність за правильність обчислення, повноту та своєчасність сплати грошового зобов’язання з податку на прибуток підприємств цього постійного представництва, в тому числі за періоди у яких на обліку в якості платника податку перебувало постійне представництво.
За вимогами п.п. 141.4.7 п. 141.4 ст. 141 Кодексу суми прибутків нерезидентів, які провадять свою діяльність на території України через постійне представництво, оподатковуються в загальному порядку. При цьому таке постійне представництво прирівнюється з метою оподаткування до платника податку, який провадить свою діяльність незалежно від такого нерезидента.
Постійне представництво визначає обсяг оподатковуваного прибутку, отриманого протягом звітного (податкового) періоду, відповідно до принципу «витягнутої руки». Оподатковуваний прибуток постійного представництва має відповідати прибутку незалежного підприємства, що здійснює таку саму або аналогічну діяльність у таких самих або аналогічних умовах і діє в повній незалежності від нерезидента, постійним представництвом якого воно є.
Нерезидент – платник податку на прибуток підприємств, який визначає оподатковуваний прибуток свого постійного представництва окремо, і фінансова звітність має відображати результати діяльності нерезидента через таке постійне представництво за відповідний звітний період. Зважаючи на застосування принципу «витягнутої руки», фінансовий результат діяльності нерезидента може відрізнятися від фінансового результату діяльності відокремленого підрозділу.
Отже, обов’язок складати та подавати податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за постійне представництво і сплачувати грошові зобов’язання з цього податку покладається на нерезидента після його реєстрації платником податку на прибуток підприємств.
Пунктом 49.2 ст. 49 Кодексу визначено, що платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.
Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов’язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору (абзац другий п. 48.1 ст. 48 Кодексу).
Обов’язкові реквізити - це інформація, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений Кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків (п. 48.2 ст. 48 Кодексу).
Форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897, зі змінами та доповненнями (далі –Декларація).
При заповненні заголовної частині Декларації нерезидент, який здійснює господарську діяльність на території України через постійне представництво, зокрема, зазначає:
у полі 4 «Платник:» - повне найменування платника податку на прибуток - нерезидента згідно з обліковими даними в контролюючому органі;
у полі 5 «Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта» - дев’ятизначний реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючим органом.
Структура реєстраційного (облікового) номера платника податків, передбачає, що для платників податків - нерезидентів перші дві цифри приймають значення «88».
у полі 6 «Податкова адреса» - місцезнаходження нерезидента на території України (місцезнаходження постійного представництва нерезидента, яке було створене першим).
у полі 7«Повне найменування нерезидента», «Місцезнаходження нерезидента» - відомості про нерезидента, які зазначені у нотаріально засвідченому перекладі українською мовою копії витягу з відповідного бізнес-реєстру (торговельного, банківського або іншого реєстру, в якому фіксується факт державної реєстрації компанії, організації), виданого в країні реєстрації іноземної компанії, організації та легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України;
«Назва країни резиденції нерезидента (за Класифікацією країн світу, українською мовою)», «Код країни резиденції (за Класифікацією країн світу)» - відповідно до Переліку кодів країн світу для статистичних цілей, затвердженого наказом Державної служби статистики України від 08.01.2020 № 32.
у полі 7.1 «Повне найменування постійного представництва/відокремленого підрозділу, через який нерезидент здійснює діяльність в Україні» - повне найменування постійного представництва з документа про акредитацію (реєстрацію, легалізацію) відокремленого підрозділу нерезидента на території України;
«Код за ЄДРПОУ постійного представництва» - ідентифікаційний код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України, який є податковим номером або «Ідентифікатор об’єкта оподаткування (за відсутності коду ЄДРПОУ)» згідно з прим. 2 до Декларації;
«Місцезнаходження постійного представництва/відокремленого підрозділу нерезидента» - місцезнаходження постійного представництва нерезидента на території України.
Поряд з цим у полі 7.1 зазначається найменування контролюючого органу за місцем обліку постійного представництва нерезидента.
у полі 8 - найменування контролюючого органу, до якого нерезидент подає відповідну Декларацію, тобто за місцем обліку постійного представництва нерезидента.
При цьому, у полі 10 «Особливі відмітки» Декларації, нерезидент, який здійснює діяльність на території України через постійне представництво, обов’язково проставляє позначку у рядку «постійного представництва нерезидента».
Звертаємо увагу, що нарахування та сплата податку на прибуток підприємств має здійснюватися в інтегрованій картці платника (далі – ІКП) Нерезидента за кодом бюджетної класифікації 11020500 «Податок на прибуток іноземних юридичних осіб».
Відповідно до підпункту 2 пункту 1 розд. IV Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.03.2021 за № 321/35943, відображення (рознесення) даних первинних показників, зокрема, форм податкової звітності в ІКП здійснюється в інформаційній системі органів ДПС на підставі алгоритмів за формою, визначеною регламентом комп’ютерної обробки податкової звітності.
Враховуючи зазначене, відображення в ІКП з податку на прибуток підприємств іноземних юридичних осіб (код бюджетної класифікації 11020500) показників податкової звітності Нерезидента здійснюється контролюючим органом відповідно до показників самостійно визначених нерезидентом у поданій ним податковій звітності відповідно до затверджених описів алгоритмів контролю.
Крім того, інформуємо, на підставі пункту 528, підпункту 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу зупинявся(ється) перебіг строків, зокрема щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |