X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.07.2023 р. № 2083/ІПК/99-00-07-04-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення
ТОВ …………………………………………….  про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

У своєму зверненні Підприємство повідомляє, що здійснює роздрібну торгівлю одягом, взуттям та товарами домашнього вжитку через відокремлені підрозділи, а саме магазини.

Практична необхідність отримання індивідуальної податкової  консультації полягає в необхідності дотримання Підприємством порядку ведення касових операцій та застосування операції «службова видача» перед формуванням Z-звіту на реєстраторі розрахункових операцій (далі – РРО) та просить надати відповідь на наступне питання.

Чи можливо Підприємству перед формуванням Z-звіту проводити операцію «службова видача» на усіх РРО відокремленого підрозділу (магазину) після робочої зміни щодо усієї готівки, наявної в скриньках РРО, в тому числі, розмінної монети, з метою переміщення її до сейфу (місця проведення розрахунків)?

Правові засади застосування РРО та програмних РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України
від 06 липня 1995 року№ 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.

На виконання статті 7 Закону № 265 розроблено Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 918/29048 (далі – Порядок  № 547).

Пунктом 6 розділу ІІІ Порядку визначено, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій:

операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту;

операція «службова видача» використовується для реєстрації суми готівки, яка вилучається з місця проведення розрахунків та/або видається держателям електронних платіжних засобів.

Порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності, фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність, фізичними особами визначений Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України  від 29.12.2017 № 148 (далі – Положення № 148).

Пунктом 11 розділу ІІ Положення № 148 визначено, щоготівка, яка  надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки в повній сумі.

Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, є забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного пунктом 44.3 статті 44 Кодексу і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками/електронними фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку (КОРО - у разі її використання на період виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії). Установа/підприємство визначає місце та спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних) у електронній формі.

Окремо зазначаємо, що пунктом 12 розділу ІІ Положення № 148 передбачено, що установа/підприємство на підставі Положення № 148 зобов’язане розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі установи/підприємства, у якому максимально врахувати особливості роботи як установи/підприємства, так і його відокремлених підрозділів [внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки (готівки) до банку]. Для відокремлених підрозділів установи/підприємства порядок оприбуткування готівки в касі встановлюється та доводиться внутрішніми документами установи/підприємства. Розроблений порядок повинен відповідати вимогам цього Положення та не суперечити законодавству України.

Враховуючи вищевикладене,та, як відповідь на питання зазначаємо, щозметою уникнення невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній уZ-звіті, яка зберігається на місці проведення розрахунків (сейфі),не потрібно здійснювати операцію «службова видача» вкінці робочого дня, оскільки готівка,згідно з наведенимиПідприємством фактичними обставинами,з місця проведення розрахунків не вилучається.

Отже, у разі переміщення Підприємством, відповідно до затвердженого порядку, готівки зі скриньки РРОдо сейфу намісці проведення розрахунків (в якому зберігається лише виручка від реалізації продукції),така операція не потребує проведення на РРО операції «службова видача». Крім того, такий порядок зберігання готівкових коштів на місці проведення розрахунків не буде порушувати вимог Положення № 148.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.