X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.07.2023 р. № 2041/ІПК/99-00-04-01-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Підприємства щодо справляння рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (далі – Плата), керуючись п. 52.2 ст. 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

У зверненні Підприємство поінформувало, що із набранням чинності Законом України від 16.12.2020 № 1089-ІХ «Про електронні комунікації» (далі – Закон) з 01.01.2022 втратив чинність Закон України від 01 червня 2000 року № 1770-ІІІ «Про радіочастотний ресурс». Водночас норми Кодексу у частині визначення платників Плати – загальних користувачів радіочастотним ресурсом, не приведено у відповідність із Законом, яким запроваджено термін «радіочастотний спектр». При цьому Товариство, згідно з чинними нормами Кодексу, декларувало податкові зобов’язання з Плати за звітні (податкові) періоди 2022 року.

Враховуючи викладене, Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання приналежності Підприємства до платників Плати та виникнення у нього об’єкта оподаткування Платою, а також необхідності коригування задекларованих ним податкових зобов’язань з Плати за 2022 рік.

Платниками Плати є загальні користувачі радіочастотного ресурсу України, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі відповідних дозвільних документів (п. 254.1 ст. 254 Кодексу).

Об’єктом оподаткування Платою є ширина смуги радіочастот, що визначається як частина смуги радіочастот загального користування у відповідному регіоні та зазначена у дозвільному документі (п. 254.3 ст. 254 Кодексу).

При цьому ст. 2 Закону визначено такі терміни:

радіочастотний спектр (радіочастотний ресурс) – радіохвилі, що придатні для передавання та/або приймання, якими можна користуватися на території України та за її межами відповідно до Закону, міжнародних договорів України, а також на виділених для України частотно-орбітальних позиціях (п. 102 ст. 2 Закону);

ширина смуги радіочастот – числова різниця між номіналами граничних радіочастот смуги радіочастот (п. 142 ст. 2 Закону), які підтверджують тотожність застосування термінів «радіочастотний спектр» та «радіочастотний ресурс», а також визначення об’єкта оподаткування Платою, у тому числі для цілей оподаткування Платою.

З огляду на викладене, Підприємство є платником Плати, на підставі відповідного дозвільного документа, та має декларувати податкові зобов’язання з Плати у порядку визначеному ст. 254 Кодексу.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).