X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.07.2023 р. № 2202/ІПК/99-00-04-01-04-06

Державна податкова служба України розглянула звернення іноземного підприємства  щодо надання індивідуальної податкової консультації з питання справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), у межах компетенції повідомляє.

         Підприємство без додавання документів поінформувало, що є власником нежитлової нерухомості, яка розташована у багатоквартирному житловому будинку у м. Києві (далі – Об’єкт) та у правовстановлюючих документах якої не визначено код типу Об’єкту згідно Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Держстандарту України від 17.08. 2000 № 507 (далі – Класифікатор).

         Підприємство запитує який код типу Об’єкту необхідно зазначати при заповненні розділу І додатку 2 до податкової декларації з Податку (далі – Декларація).

Форма Декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 408 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» зі змінами та доповненнями, внесених наказом Міністерства фінансів України від 05.12.2022 № 412.

Діючою формою Декларації передбачено, що у стовбці 2 «Код типу об’єкту» розділу І «Розрахунок податкового зобов'язання» Додатку 2 Декларації зазначається код типу об'єкта, визначеного відповідно до Класифікатору.

          У разі якщо у правовстановлюючих документах на об'єкт нерухомості не зазначено код згідно з Класифікатором, то з Класифікатора обирається код, який найбільше відповідає типу нерухомості, що зазначений у правовстановлюючих документах.

          Слід зазначити, що відповідно до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 11.01.2018 № 17 затверджено Порядок розроблення національних класифікаторів (далі – Порядок), яким встановлено процедуру розроблення національних класифікаторів та змін до них.

         Пунктом 21 Порядку визначено, що надання роз'яснень щодо положень національного класифікатора здійснюється замовником або розробником.

         За інформацією Мінекономіки, органу виконавчої влади, який затверджує, вносить зміни та скасовує національні класифікатори, замовником Класифікатора є Державний комітет статистики України, а його розробником є Державний науково-дослідний інститут автоматизованих систем у будівництві Держбуду України (далі – ДНДІАСБ). 

         Враховуючи викладене, з метою уникнення невірного оподаткування Податком Об’єкту вважаємо за доцільне звернутись Підприємству до органу, уповноваженому на ведення Класифікатора – ДНДІАСБ, за отриманням експертного висновку щодо приналежності Об’єкту нерухомості до певного класу будівель.

 Звертаємо увагу, що пунктом 102.9 статті 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених Кодексом (у тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.

 Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.