Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення щодо сум податку на додану вартість (далі – ПДВ), які обліковуються в інтегрованій картці платника за кодом бюджетної класифікації 14010160 «Суми ПДВ, що залишаються у розпорядженні с/г підпр-ва згідно ст. 209 Кодексу», та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, платником податків, якийдо 01 січня 2017 року був зареєстрований як суб’єкт спеціального режиму оподаткування ПДВ відповідно до статті 209 Кодексу та протягом 2015-2016 років здійснював акумулювання сум ПДВ на спеціальному рахунку, виявлено, що в його інтегрованій картці обліковується сума переплати за кодом бюджетної класифікації 14010160«Суми ПДВ, що залишаються у розпорядженні с/г підпр-ва згідно ст. 209 Кодексу».
Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо можливості повернення зазначеної суми переплати, яка обліковується в його інтегрованій картці, на поточний рахунок чи на його рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ), або зарахування її в рахунок погашення податкового боргу з ПДВ.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 Кодексу).
З 01 січня 2017 року втратила чинність стаття 209 Кодексу, яка регламентувала умови застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ (підпункт 4 пункту 2 розділу ХІХ Кодексу).
Порядок акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, бувзатвердженийпостановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року № 11 (далі — Порядок № 11), який 09 квітня 2019 рокувтратив чинність відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03 квітня 2019 року № 276.
Згідно з пунктом 2 Порядку № 11 сільськогосподарським підприємствам у разі обрання спеціального режиму оподаткування відкривались спеціальні рахунки (поточний рахунок із спеціальним режимом використання).
Суми ПДВ, що підлягали перерахуванню на спеціальні рахунки, не підлягали сплаті до бюджету та повністю залишалися в розпорядженні відповідного сільськогосподарського підприємства для використання у виробництві сільськогосподарських товарів/послуг. Для акумулювання зазначених сум ПДВ сільськогосподарське підприємство зараховувало кошти на власні додаткові рахунки у СЕА ПДВ, які автоматично протягом операційного дня, що наставав за днем, в якому кошти надходили на такі рахунки, перераховувались на спеціальний рахунок, у відповідних розмірах (пункт 3 Порядку № 11).
Починаючи з 01січня 2017 року сума ПДВ, що акумулювалась на спеціальному рахунку сільськогосподарського підприємства, підлягала перерахуванню на поточний рахунок такого підприємства (пункт 4 Порядку № 11).
Підпунктом 14.1.115 пункту 14.1 статті 14 Кодексу передбачено, щонадміру сплачені грошові зобов’язання – суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету або на єдиний рахунок понад нараховані суми грошових зобов’язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.
Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені визначено статтею 43 Кодексу.
Джерела сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків визначено статтею 87 Кодексу.
Згідно з пунктом 87.1 статті 87 Кодексу джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених статтею 87 Кодексу, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Джерелом самостійної сплати грошових зобов’язань з ПДВ є суми коштів, джерела яких зазначені в абзаці першому пункту 87.1 статті 87 Кодексу та обліковуються в СЕА ПДВ. У разі сплати податкових зобов’язань, що виникли до 01 липня 2015 року, та/або погашення податкового боргу за податковими зобов’язаннями, що виникли до 01 липня 2015 року, перерахування коштів до бюджету здійснюється безпосередньо з рахунків платника податків, відкритих у банках, небанківських надавачах платіжних послуг.
Отже, суми переплат,якіобліковуються в інтегрованій картці платника за кодом бюджетної класифікації 14010160 «Суми ПДВ, що залишаються у розпорядженні с/г підпр-ва згідно ст. 209 Кодексу»,є сумами ПДВ, які не підлягали сплаті до бюджету, а були перераховані на спеціальний рахунок сільськогосподарського підприємства та повністю залишалися в його розпорядженнідля використання у виробництві сільськогосподарських товарів/послуг, відповідно такі суми не є надміру та/або помилково сплаченими грошовими зобов’язаннями,та не можуть бути повернутимина поточний рахунок такого підприємства або на його рахунок у СЕА ПДВ у порядку, визначеному статтею 43 Кодексу, а також не можуть бути зараховані в рахунок погашення податкового боргу з ПДВ.
Поряд з цим інформуємо, на підставі пункту 528, підпункту 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу зупинявся(ється) перебіг строків, зокрема щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |