X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У КIРОВОГРАДСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 18.05.2017 р. № 236/ІПК/11-28-12-02-18

Про нарахування, сплату та звітування по платі за землю

Щодо нарахування, сплати та звітування по платі за землю з юридичних осіб, які перебувають на загальній системі оподаткування, обліку та звітності, стосовно орендованих земельних ділянок у фізичних осіб пайщиків, які є власниками цих ділянок.

Відповідно до підпункту14.1.147 пункту14.1 статті 14 Кодексу плата за землю - обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Земельний податок - обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (підпункт 14.1.72 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності -обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (підпункт 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Відповідно до статті 270 Кодексу об’єктами оподаткування земельним податком є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (пай), які перебувають у власності.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (пункт 286.1 статті 286 Кодексу), орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (пункт 288.1 статті 288 Кодексу).

Згідно з пунктом 288.7 статті 288 Кодексу порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 розділу XII Кодексу.

Плату за землю сплачують власники землі та землекористувачі з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (пункт 287.1 статті 287 Кодексу).

Відповідно до пункту 281.3 статті 281 Кодексу від сплати земельного податку звільняються фізичні особи на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Таким чином, у разі використання юридичною особою, яка перебуває на загальній системі оподаткування, обліку та звітності, земельних ділянок у фізичних осіб пайщиків, які є власниками цих ділянок, на підставі укладених договорів оренди, плата за землю юридичною особою за дані земельні ділянки не нараховується і не сплачується до бюджету.