Державна податкова служба України за результатами розгляду запиту ………………………… щодо надання індивідуальної податкової консультації, керуючись положеннями статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до запиту, Підприємець є платником єдиного податку 2 групи, здійснює продаж кондитерський виробів.
У зв’язку із складністю розуміння законодавства Підприємець звернувся до податкового органу із наступним запитанням:
Чи повинен Підприємець в обов’язковому порядку поєднувати або з’єднувати POS-термінал (платіжний термінал) з реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО) при здійсненні розрахунків із застосуванням електронних платіжних засобів?
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.
Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено статтею 3 Закону № 265, згідно з якою суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений у паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на якому встановлений ПРРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Форму та зміст розрахункового документу/електронного розрахункового документу визначено Положенням про форму та змістрозрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованимв Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350(далі – Положення № 13).
Обов’язкові реквізити, що має містити фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі – фіскальний чек), визначені пунктом 2 розділу ІІ Положенням № 13.
Як відповідь на питання повідомляємо, що в діючому законодавстві не існує вимоги щодо обов’язку суб’єктів господарювання з’єднувати або поєднувати платіжний POS-термінал з РРО під час його застосування,при проведені розрахунківз використанням електронних платіжних засобів (платіжних карток).
Однак, при цьому, пунктом 4 розділу ІІ Положення № 13 визначено, що рядки11-18 фіскального чека заповнюються у разі застосування під час проведення розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.
.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |