Головне управління ДФС в Одеській області, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства щодо сплати земельного податку повідомляє.
Товариство проінформувало, що сплачує земельний податок за земельну ділянку за адресою: м. Одеса, вул. Миколи Боровського, XX, на якій розташовані нежитлові будівлі та споруди (далі - нерухоме майно), власником яких до 07.07.2016 було Товариство, а з 07.07.2016 згідно з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно - інший суб’єкт господарювання. Товариство повідомило про відсутність у нього оформлених у визначеному законодавством порядку прав власності або користування на таку земельну ділянку.
Товариство просить надати роз’яснення щодо виникнення та припинення у нього обов’язку з нарахування та сплати земельного податку за період з 01.07.2016 по 31.12.2017, якщо Товариством не набуто права власності або користування на вказану земельну ділянку та з урахуванням того, що органом місцевого самоврядування рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення цієї земельної ділянки прийнято по новому власнику нерухомості. Товариство також запитує про можливість уточнення за вказаний період податкових зобов’язань з цього податку.
У зверненні Товариство посилається на рішення Одеської міської ради (далі - рішення) від 26.04.2017 № 1999-УІІ, проте до звернення додано копії рішень від 03.02.2016 № 400-УІІ та від 04.10.2017 № 2526-УІІ.
Додані до звернення рішення, а також рішення від 26.04.2017 № 1999-УІІ не містять умов щодо термінів виготовлення землевпорядної документації та набуття права користування земельною ділянкою.
При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку (п. 287.6. ст. 287 Кодексу).
Земельна ділянка визнається об’єктом цивільних прав з моменту її фюрмування відповідно до вимог ст. 79 і Земельного кодексу України (далі - ЗКУ) та державної реєстрації відповідного права (власності, постійного користування або права оренди земель державної та комунальної власності) на неї.
Зауважимо, що сплата земельного податку здійснюється власниками земельних ділянок та постійними землекористувачами (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу). При цьому за земельні ділянки, що перебувають у комунальній або державній власності та надані в оренду, справляється орендна плата.
Відповідно до рішень Товариство до Одеської міської ради зверталося з клопотанням щодо оренди земельної ділянки, а новий власник нерухомого майна - про її викуп.
З огляду на те, що здійснення контролю за дотриманням земельного законодавства та справляння плати за землю належить до повноважень органів місцевого самоврядування, пропонуємо для з’ясування періоду виникнення та припинення у Товариства прав користування вказаною земельною ділянкою звернутися до органу місцевого самоврядування за її місцезнаходженням.
Після отримання висновків органу місцевого самоврядування із зазначеного питання, Товариство з метою уточнення податкових зобов’язань із земельного податку має звернутися до контролюючого органу з наданням усіх копій документів у порядку, встановленому законодавством.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |