X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У М.КИЄВI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 13.12.2017 р. № 2973/ІПК/26-15-14-04-01-12

Головне управління ДФС у м. Києві в межах компетенції та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-УІ зі змінами та доповненнями (далі - Податковий Кодекс) розглянуло звернення посадової особи суб’єкта господарювання про надання індивідуальної податкової консультації щодо права підприємства відобразити суму, визначену у ППР форми ВЗ у р.16.3 декларації з ПДВ за відповідний період зі знаком «+».

Підприємством було задекларовано до бюджетного відшкодування суму

ПДВ.

За результатами документальної позапланової виїзної перевірки суми заявлені до бюджетного відшкодування узгоджені та відшкодовані.

В той же час підприємством подано уточнюючий розрахунок до декларації та зменшено рядок 20.2.2 (у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету) та збільшено 20.2.1. (на рахунок платника у банку) на суму задекларованого відшкодування.

Тобто на дату подання уточнюючого розрахунку суми заявлені до бюджетного відшкодування вже були повернуті на розрахунковий рахунок підприємства.

Підрозділом ДФС відповідно до п.200.10 ст.200 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в порядку статті 76 розділу II Кодексу проведено камеральну перевірку вищезазначених уточнюючих розрахунків.

За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт та винесено ППР, яким відмовлено у бюджетному відшкодуванні по уточнюючому розрахунках до декларації.

Відповідно до п. 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 із змінами та доповненнями, (далі - Порядок №21), у рядку 16 відображається від'ємне значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду.

У рядок 16.1 переноситься значення рядка 21 декларації за попередній звітний (податковий) період.

У рядку 16.2 вказуються суми збільшення/зменшення залишку від'ємного значення за результатами уточнюючих розрахунків, поданих протягом звітного (податкового) періоду.

У рядку 16.3 вказується сума збільшення/зменшення від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу, що узгоджена протягом звітного (податкового) періоду.

У рядку 16.3 також вказується підтверджена за . результатами документальної перевірки контролюючого органу сума від'ємного значення реорганізованого платника податку, що переноситься до податкового кредиту правонаступника (за умови подання таким правонаступником заяви (таблиця З додатка 2) у складі податкової декларації за звітний (податковий) період).

У разі заповнення рядків 16.2 та/або 16.3 обов'язковим є заповнення таблиці

"Збільшено/зменшено залишок від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення та/або уточнюючого розрахунку".

Заявлена та невідшкодована сума бюджетного відшкодування за декларацією, на яку складено повідомлення-рішення за формою «В 1», зменшується в інтегрованій картці платника податків, що ведеться в контролюючому органі. При цьому, така сума не підлягає відображенню у податковій декларації з ПДВ. Завищена сума, на яку складено повідомлення- рішення за формою «ВЗ», зменшується в інтегрованій картці платника податків, що ведеться у контролюючому органі.

Оскільки суми заявлені до бюджетного відшкодування вже були повернуті на розрахунковий рахунок підприємства, то такі суми не можуть бути враховані платником зі знаком «+» у рядку 16.3 податкової декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, на який припадає день узгодження цього податкового повідомлення-рішення із обов’язковим заповненням спеціального поля вподатковій декларації, де вказується дата, номер податкового повідомлення- рішення та сума зменшення від’ємного значення за результатами перевірки.

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Податкового Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.